Wydarzenia
Aleksandra Bibrowicz. Wystawa w Galerii GCF
Aleksandra Bibrowicz. Wystawa w Galerii GCF

Artystyczny mariaż papieru i motywów roślinnych.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac Aleksandry Bibrowicz, artystki z Gdyni, zajmującej się tkaniną artystyczną. Wernisaż odbędzie się w piątek, 18 sierpnia 2017 roku, o godzinie 18.00 w Galerii GCF. Wstęp wolny.

Źródła wystawy sięgają lat 80. i spotkania artystki z twórcami z Francji, gdzie uczestniczyła w polsko-francuskim plenerze tkaniny artystycznej w Varaignes.

Nasi gospodarze zaproponowali nam działanie, w którym ani oni ani my nie mieliśmy żadnego doświadczenia: w prastarej sztuce czerpania papieru. Zawieźli nas do ponad 300-letniego młyna, gdzie mistrz papierniczy zaprezentował nam proces powstawania papieru. Na dziedzińcu zamkowym zaczęła się nasza nowa twórcza przygoda. Naszą wiedzą i doświadczeniem zainteresowało się środowisko w naszym kraju i tak się zaczęło. Dzisiaj te działania są powszechne.


Papier powstaje z roślin, zaczęłam więc interesować się roślinami ich możliwościami.. Im dalej w las, tym więcej drzew. Porwała mnie fala tych możliwości, zatrzymać się trudno… – wyznaje Aleksandra Bibrowicz.

Jej prace w Galerii GCF będzie można oglądać od 18 sierpnia do 15 września 2017 roku (z przerwą 23-27 sierpnia: Weekend Architektury). 
_DSC5940.JPG

_DSC5923.JPG

_DSC5924.JPG
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola