Wydarzenia
Adrianna Godlewska-Młynarska
Adrianna Godlewska-Młynarska

Wokół książki „Jestem, po prostu jestem”.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna Nehrebeccy zapraszają na spotkanie z Adrianną Godlewską-Młynarską, w piątek, 15 września 2017 roku, o godzinie 18.00, w Księgarni/Galerii GCF. Wstęp wolny.

Wojciecha Młynarskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Pozostawił po sobie niezapomniane teksty i legendę poety, tłumacza, autora słów największych polskich przebojów takich wykonawców jak Skaldowie – „Prześliczna wiolonczelistka” czy „Ktoś mnie pokochał”, Andrzeja Zauchy – „Bądź moim natchnieniem”, Edyty Geppert – Och, życie kocham cię nad życie” i wielu, wielu innych. Zbiór tekstów Wojciecha Młynarskiego liczy ponad… 3000 piosenek. 

Muzą Młynarskiego była jego żona i wieloletnia towarzyszka życia, matka trojga dzieci twórcy i… akuszerka wielu tekstów poety, Adrianna Godlewska-Młynarska. Pani Adrianna jest autorką książki o tytule : „Jestem, po prosu jestem”. Wkrótce ukaże się również tytuł  „Od oddechu do oddechu” poświęcony twórczości Młynarskiego. 

Adrianna Godlewska-Młynarska, absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, aktorka m.in. teatrów Syrena, Dramatycznego, Ludowego, Rozmaitości, Rampa, znana z występów w wielu programach rozrywkowych, m.in. w kabaretach Dudek i U Lopka. Dużą popularność przyniosło jej telewizyjny program Gotowanie na ekranie, w którym przez kilka lat dzieliła się swoją pasją kulinarną.

Podczas spotkania będzie mowa o książce pod tytułem „Jestem, po prostu jestem”. „Żona autora” – tak mówiła o sobie i tak pisał o niej w piosence mąż, Wojciech Młynarski. Adrianna Godlewska, namówiona do rozpoczęcia książki Jestem, po prostu jestem od historii z dzieciństwa, szybko przechodzi do momentu poznania swojego przyszłego męża w kawiarni Nowy Świat i pierwszych wspólnych miesięcy: jego fascynacji rolami Adrianny w Teatrze Dramatycznym, występów w Opolu, wakacji nad morzem, wreszcie narodzin pierwszej córki, Agaty. Sielanka jednak wkrótce się skończy, pierwszym kłopotem okaże się choroba Wojciecha…

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola