Wydarzenia
ZGŁOSZENIA na XIII Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY
ZGŁOSZENIA na XIII Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY

Filmy można nadsyłać do 31 sierpnia 2020.

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy to konkurs filmowy skierowany do młodzieży szkół średnich. Uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie. Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film, młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Zrealizowane filmy można zgłaszać do 31 sierpnia 2020 roku.

Szczegółowe informacje
na stronie: http://albatrosy.wordpress.com/ lub pod adresem mailowym m.drankiewicz@festiwalgdynia.pl

Regulamin konkursu dostępny pod adresem: https://albatrosy.wordpress.com/regulamin-3/

Nadesłane filmy będą pretendowały do nagród za najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny i najlepszą animację lub film eksperymentalny – każda w wysokości 1500 zł. Dla twórców wszystkich wyróżnionych filmów przewidziane są nagrody rzeczowe.

Gala rozdania nagród została przeniesiona na jesień 2020 roku. Tradycyjnie odbędzie się w sali Warszawa w Gdyńskim Centrum Filmowym.


Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Projekt otrzymał dofinansowanie Gminy Miasta Gdyni.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola