Wydarzenia
Warsztaty Filmoteki Szkolnej
Warsztaty Filmoteki Szkolnej

Bezpłatne zajęcia dla młodzieży. Praca nad filmem, od pomysłu po realizację.

Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe warsztaty filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w przestrzeniach Gdyńskiego Centrum Filmowego. Trwają zapisy na terminy w mutym i marcu 2020 roku. 

O warsztatach

Uczestnicy zajęć poznają podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty łączą w sobie formę wykładów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego.

odczas pracy z kamerą uczestnicy nagrają własny materiał, który następnie, z pomocą i wsparciem wykładowcy, zmontują w proste filmy w nowoczesnych salach montażowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Filmy tworzone przez uczestników, na podstawie przygotowanego przez wykładowcę i wspólnie omówionego scenariusza, będą sekwencjami składającymi się z 4 do 6 scen. Po zakończeniu warsztatów szkoły otrzymają nośnik ze zrealizowanym przez uczniów materiałem. Uczniowie otrzymają certyfikat ukończenia warsztatów Filmoteki Szkolnej.

Ramowy program warsztatów

Godzina 9.00-9.30: Wykład teoretyczny (podstawy pracy na planie filmowym, praca z kamerą, podstawy kadrowania, kompozycji, nauka o świetle)

Godzina 9.30-11.30: Warsztat z języka filmowego (podstawy reżyserii filmowej, praca z aktorem, praca z kamerą i oświetleniem, praktyczna nauka kadrowania), prowadzony w studiu filmowym 

w Gdyńskiej Szkole Filmowej

Godzina 11.30-12.30: Pomysł, tworzenie i praca nad scenariuszem

Godzina 12.30-14.30: Casting, obsada, nagranie materiału filmowego

Godzina 15.15-19.00: Podstawy montażu filmowego. Krótki wstęp teoretyczny, analiza przykładów, montaż oraz analiza zrealizowanego materiału

Dostępne terminy:

· 7 lutego 2020 (piątek)

· 15 lutego 2020 (sobota)

· 2 marca 2020 (poniedziałek)

· 5 marca 2020 (czwartek)

· 7 marca 2020 (sobota)

Kluczowe informacje

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny
  • Zapisy na warsztaty odbywają się wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy on line Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty.
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY jest dostępny TUTAJ.
  • Warsztaty odbywają się w siedzibie Gdyńskiej Szkole Filmowej przy placu Grunwaldzkim 2 w Gdyni w godz. 9:00 – 19:00.
  • Czekamy na zgłoszenia grup składających się z maksymalnie 7 uczniów oraz opiekuna lub zgłoszenia indywidualne. Uczestnikami warsztatów mogą być uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych lub szkół ponadpodstawowych.
  • Pierwszeństwo uczestnictwa mają grupy szkolne zapisane do programu Filmoteka Szkolna w roku szkolnym 2019/2020. Następnie decyduje kolejność zgłoszeń na warsztaty. Zapisy do programu Filmoteka Szkolna dostępne pod adresem: http://filmotekaszkolna.pl/aktualnosci/zgloszenia-do-programu-filmoteka-szkolna-2019-2020.

  • Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdy, jak również nie zapewniają wyżywienia.

Więcej informacji udziale:
Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl
tel. 22 182 47 63

Regulamin do pobrania: Regulamin - Warsztaty Filmoteki Szkolnej - GSF 2020.pdf

Warsztaty organizowane są w ramach programu Filmoteka Szkolna przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny we współpracy z Pomorską Fundacją Filmową w Gdyni, współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Warsztaty Filmoteki Szkolnej
Warsztaty Filmoteki Szkolnej

Podstawy techniki filmowej – zajęcia pod okiem praktyków.

(więcej…)

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola