Wydarzenia
Mistrzowie Kina Europejskiego
Mistrzowie Kina Europejskiego

Cykl edukacyjny dla młodzieży (i nie tylko).


Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse w cyklu edukacyjnym „Mistrzowie Kina Europejskiego”. Każde spotkanie to pokaz wybranego dzieła filmowego na kinowym ekranie, uzupełniony przez komentarz filmoznawcy i dyskusję.

Pierwszy powakacyjny pokaz w semestrze jesiennym 2018 roku to „Pociągi pod specjalnym nadzorem” – 24 października o godzinie 10.00.

Natiomiast 28 listopada zaprezentowany zostanie „Pianista” Romana Polańskiego.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów, a także, w miarę dostępności miejsc, do szerszej publiczności. To wyjątkowa okazja, by w Kinie Studyjnym GCF zobaczyć dzieła, które wywarły istotny wpływ na europejską i światową kinematografię. Prezentowane są wybrane produkcje Polskiej Szkoły Filmowej, Kina Moralnego Niepokoju, francuskiej oraz czechosłowackiej Nowej Fali.

Każdy seans poprzedza krótki wstęp prezentujący dorobek reżysera i najważniejsze założenia danego nurtu w historii kina. Po filmie odbędzie się dyskusja z widzami, w której znajdzie się miejsce na zagadnienia szczegółowe, możliwe tropy interpretacyjne, wątki filmoznawcze i historyczne.

Towarzyszące projekcjom prelekcje prowadzi dr Piotr Kurpiewski, wykładowca Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim.

INFORMACJE I REZERWACJE

tel. ( 58 ) 712 46 12 / ( 58 ) 712 46 14

e-mail: edukacja@gcf.org.pl

Cena biletu: 11 zł

Opiekunowie grup: wstęp bezpłat

Bilety do nabycia w dniu projekcji od godziny 9.00 w biurze Gdyńskiego Centrum Filmowego na I piętrze.

Organizatorami cyklu „Mistrzowie Kina Europejskiego” są Miasto Gdynia i Gdyńskie Centrum Filmowe.

Gdynia moje miasto_logo.jpg FB_LOGO GCF czarne na bialym.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola