Wydarzenia
Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Zakończyły się już zapisy na semestr zajęć, od października do grudnia 2019 roku.


W pierwszym semestrze „Lekcji z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej” wzięło udział prawie 1000 dzieci nie tylko z gdyńskich szkół!

Uczniowie wszystkich klas podstawówki, ze szkół publicznych i niepublicznych z terenu Gdyni mogą wziąć udział w bezpłatnych „Lekcjach z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej ed. 2″. Projekt edukacyjny realizowany w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje już w październiku 2019. Druga edycja potrwa do 30 grudnia 2019.

Prowadzący zajęcia, młodzi filmoznawcy, w sposób kompetentny i ciekawy, z użyciem materiałów multimedialnych, przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą, na co dzień niedostępne, pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu.

Projekt skierowany jest do klas IV–VIII szkół podstawowych. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół publicznych i niepublicznych z terenu Gdyni jest bezpłatny.

W zależności od poruszanej problematyki i potrzeb konkretnej grupy zajęcia mogą trwać od 120 do 180 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostaną tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej realizują potrzebę wprowadzenia młodych ludzi w podstawy dziedziny kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 695 363 353 oraz pod adresem e-mail: edukacja@festiwalgdynia.pl (kontakt jest równoznaczny z akceptacją RODO). Liczba grup jest ograniczona.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni. Współfinansowanie Miasto Gdynia.

Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Trwają zapisy!

(więcej…)

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola