Wydarzenia
FILMOWE MYŚLI. KINO LEKCJE 2023
FILMOWE MYŚLI. KINO LEKCJE 2023

„Filmowe myśli. Kino lekcje” powracają!

 

W programie trzeciej edycji wyjątkowego projektu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, skierowanego do młodzieży licealnej i jej nauczycieli, znajdą się webiniaria, filmowe lekcje, spotkania z twórcami oraz projekcje filmów w reżyserii współczesnych „mistrzów kina”.

 

„Filmowe myśli. Kino lekcje” to projekt edukacyjny, skierowany do młodzieży ze szkół średnich pasjonującej się kinematografią oraz ich nauczycieli i edukatorów zainteresowanych edukacją filmową. Inicjatywa, realizowana przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni od 2021 roku, ma na celu rozwijanie u młodzieży wiedzy o filmie i nowych mediach – dziedzin, o których niewiele mogą dowiedzieć się na lekcjach w ramach podstawy programowej. Poprzez poznanie kulis produkcji filmowych, analizę filmów i rozmowy z ich autorami chcemy pobudzić kreatywność młodzieży i zachęcić ich do działań twórczych, a nauczycieli – zainspirować do wykorzystania filmu jako wartościowego tekstu kultury podczas lekcji w szkole.

 

Trzecią edycję projektu zainauguruje cykl bezpłatnych webinariów dla nauczycieli, poświęcony edukacji filmowej i filmoterapii. Wirtualne wykłady przyjmą formułę spotkań z ekspertami, które poprowadzi edukatorka filmowa i kulturoznawczyni Paulina Pohl.

 

Terminy i tematy webinariów:

 

13 kwietnia, godz. 17:00

TEMAT: „Wszystko, wszędzie, naraz. Nowe technologie w pracy z młodzieżą”

 

20 kwietnia, godz. 17:00

TEMAT: „Buntownicy z wyboru. Jak rozmawiać z młodzieżą o kinie”

 

8 maja, godz. 17:00

TEMAT: „Poradnik pozytywnego myślenia, czyli o terapeutycznej sile kina”

 

29 maja, godz. 17:00

TEMAT: „Stowarzyszenie wytrwałych nauczycieli, czyli jak pogodzić kino z podstawą programową”
<

 

Na webinaria obowiązują ZAPISY poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.fundacjafilmowa.pl.

 

Webinaria zostały objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Kolejne etapy trzeciej edycji projektu „Filmowe myśli. Kino lekcje” już wkrótce! W wakacje zaprosimy młodzież na projekcje najgłośniejszych filmów 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i spotkania z ich twórcami, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz. Jesienią wszystkie zainteresowane klasy licealne będą mogły wziąć udział w „Filmowe myśli. Mistrzowie kina”, w ramach których zaprezentujemy filmy autorstwa najbardziej uznanych reżyserów w historii kina, a prelekcje o nich wygłosi dr Piotr Kurpiewski.

 

Więcej szczegółów niedługo!

 

***

 

Projekt „Filmowe myśli. Kino lekcje” dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola