FILMOWE MYŚLI. KINO LEKCJE 2023

„Filmowe myśli. Kino lekcje” powracają!

W programie trzeciej edycji wyjątkowego projektu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, skierowanego do młodzieży licealnej i jej nauczycieli, znajdą się webiniaria, filmowe lekcje, spotkania z twórcami oraz projekcje filmów w reżyserii współczesnych „mistrzów kina”.

„Filmowe myśli. Kino lekcje” to projekt edukacyjny, skierowany do młodzieży ze szkół średnich pasjonującej się kinematografią oraz ich nauczycieli i edukatorów zainteresowanych edukacją filmową. Inicjatywa, realizowana przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni od 2021 roku, ma na celu rozwijanie u młodzieży wiedzy o filmie i nowych mediach – dziedzin, o których niewiele mogą dowiedzieć się na lekcjach w ramach podstawy programowej. Poprzez poznanie kulis produkcji filmowych, analizę filmów i rozmowy z ich autorami chcemy pobudzić kreatywność młodzieży i zachęcić ich do działań twórczych, a nauczycieli – zainspirować do wykorzystania filmu jako wartościowego tekstu kultury podczas lekcji w szkole.

Trzecią edycję projektu zainauguruje cykl bezpłatnych webinariów dla nauczycieli, poświęcony edukacji filmowej i filmoterapii. Wirtualne wykłady przyjmą formułę spotkań z ekspertami, które poprowadzi edukatorka filmowa i kulturoznawczyni Paulina Pohl.

Terminy i tematy webinariów:

13 kwietnia, godz. 17:00

TEMAT: „Wszystko, wszędzie, naraz. Nowe technologie w pracy z młodzieżą”

20 kwietnia, godz. 17:00

TEMAT: „Buntownicy z wyboru. Jak rozmawiać z młodzieżą o kinie”

8 maja, godz. 17:00

TEMAT: „Poradnik pozytywnego myślenia, czyli o terapeutycznej sile kina”

29 maja, godz. 17:00

TEMAT: „Stowarzyszenie wytrwałych nauczycieli, czyli jak pogodzić kino z podstawą programową”

Na webinaria obowiązują ZAPISY poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.fundacjafilmowa.pl.

Webinaria zostały objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Kolejne etapy trzeciej edycji projektu „Filmowe myśli. Kino lekcje” już wkrótce! W wakacje zaprosimy młodzież na projekcje najgłośniejszych filmów 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i spotkania z ich twórcami, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz. Jesienią wszystkie zainteresowane klasy licealne będą mogły wziąć udział w „Filmowe myśli. Mistrzowie kina”, w ramach których zaprezentujemy filmy autorstwa najbardziej uznanych reżyserów w historii kina, a prelekcje o nich wygłosi dr Piotr Kurpiewski.

Więcej szczegółów niedługo!

***

Projekt „Filmowe myśli. Kino lekcje” dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę