Wydarzenia
BINTI | O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM
BINTI | O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM

Zapraszamy na pokaz z cyklu „O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM”!

 

GRUDNIOWE SPOTKANIE Z CYKLU ADRESUJEMY DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

8 grudnia (piątek), godz. 10:00, Sala Warszawa

 

PreLEKCJĘ „BEZPIECZEŃSTWO CYFROWE” poprowadzi podkomisarz Monika Kaczmarska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „BINTI” w reżyserii Frederike Migom.

 

Witajcie na kanale Binti! Zaczynamy! Marzeniem Binti jest bycie słynną vlogerką, jednak codzienność przynosi coraz więcej wyzwań. Kiedy zaprzyjaźnia się z miłośnikiem natury Eliasem oraz jego rodziną, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Czy można powierzyć wszystko sile Internetu? Nieustraszona Binti prowadzi vloga i marzy o rozgłosie. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli – Binti i jej tata muszą z dnia na dzień opuścić swój dom. Ponieważ przebywają w Belgii nielegalnie, szukają niecodziennych rozwiązań. Schronienie znajdują u zaangażowanego w ratowanie zagrożonych gatunków Eliasa oraz jego kreatywnej mamy. Mimo ogromnych różnic charakterów szybko się zaprzyjaźniają, łączy ich wspólny cel! Binti, wykorzystując moc Internetu, pomaga Eliasowi nagłośnić akcję ratowania jego ukochanych zwierząt – okapi. Tarapaty Binti nie mają końca, ale Elias bez zastanowienia zawsze staje w obronie przyjaciółki. Tylko czy to wystarczy? Jaki los czeka Binti oraz jej tatę?

 

„O co BIEGA” – to zainicjowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe projekt spotkań dla dzieci i młodzieży, mający na celu szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wzbogacone indywidualnie dobranymi projekcjami kinowymi działanie, połączy naukę z filmowym przeżyciem. Spotkania zostaną przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Poprowadzą je specjaliści z obszaru szeroko pojętego zdrowia publicznego. Poszczególne spotkania dedykowane określonym grupom wiekowym obejmą uczniów szkół podstawowych z klas I-III, IV-VIII, a także młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych.

 

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

 

Bilety grupowe dostępne w cenie 16 zł.

Kontakt i rezerwacje: tel. 790 490 029, rezerwacje@gcf.org.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola