Wydarzenia
Bajka w Centrum. Projekt edukacyjny dla przedszkoli i szkół
Bajka w Centrum. Projekt edukacyjny dla przedszkoli i szkół

Pokazy filmowe i warsztaty.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza grupy przedszkolne i młodszych uczniów szkół podstawowych na poranki filmowe z cyklu „Bajka w Centrum”. Trwa rezerwacja miejsc na seanse zaplanowane na wiosnę 2020 roku.

BAJKA W CENTRUM to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+) oraz uczniów klas 0-III szkół podstawowych. Realizowany jest od marca 2017 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym – w kinie z pasją, zapewniającym mieszkańcom miasta i regionu oraz turystom dostęp do edukacji, kultury i rozrywki związanej z wartościowym kinem.

Dla wielu uczestników BAJKA W CENTRUM okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.

Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.

Sala Warszawa w Gdyńskim Centrum Filmowym, w której odbywają się filmowe pokazy, liczy 227 miejsc i jest bardzo przyjazna dzieciom. Wygodne fotele i dobrze usytuowane rzędy pozwalają nauczycielom i opiekunom na swobodny dostęp do wszystkich dzieci. W obiekcie dostępne są bezpłatne toalety i szatnia.

Chętne grupy mogą również zwiedzać Gdyńskie Centrum Filmowe z przewodnikiem, po wcześniejszym umówieniu. Spacer obejmuje wszystkie sale kinowe, kabiny kinooperatorskie, pracownie i studio Gdyńskiej Szkoły Filmowej, a także specjalny, krótki pokaz filmu o idei powstania miejsca.

Cena biletu: 13 zł od uczestnika. Opiekunowie grup uczestniczą w pokazach bezpłatnie.

Rezerwacje grupowe – kontakt

Monika Rohde

m.rohde@gcf.org.pl, tel. 570 366 391

Projekt realizowany jest przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Filmowe– kino z pasją, zapewniające mieszkańcom miasta i regionu oraz turystom dostęp do edukacji, kultury i rozrywki związanej z wartościowym kinem.

Projekt został dofinansowany z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

Program porankówCzwartek, 19 marca 2020, godz. 9.30

Wiosenne porządki z Żubrem Pompikiem i Przytul Mnie

„ŻUBR POMPIK” (15 minut)

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.

Wybrane odcinki : Zapach wiosny, Smaki

„PRZYTUL MNIE” (20 minut)

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

Wybrane odcinki: Wiosenne porządki, Po co, Nowy sąsiad

Warsztat florystyczny

Po seansie dzieci stworzą wiosenne kompozycje kwiatowe podczas warsztatów florystycznych.

Czwartek, 30 kwietnia 2020, godz. 9.30

Eko! Eko! EKOLOGIA! Kaktusa i Małego

„KAKTUS I MAŁY” (30 minut)

Dwóch tytułowych bohaterów, Kaktus i Mały, rozwiązuje codzienne problemy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska. Dzieci dowiadują się, czym jest ekosystem i dlaczego las jest jego najistotniejszym elementem, ile wody tracimy przez nieuwagę, co to jest recykling i jak dbać o naszą planetę.

Wybrane odcinki: Dlaczego wędrując lasem warto pomyśleć czasem?, Dlaczego nie ma zgody na marnowanie wody?, Dlaczego żabie trudno żyć w stawie? Dlaczego cudze śmieci muszą zbierać dzieci?, Dlaczego papier z piwnicy można na drzewa przeliczyć?

Warsztat recyklingowy

Po seansie młodzi kinomani będą uczestniczyć w warsztacie, dzięki któremu dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać resztki i jakie cuda można wyczarować dając przedmiotom drugie życie.

Czwartek, 28 maja 2020, godz. 9.30

Letni zawrót głowy z Mami Fatale

„MAMI FATALE” (40 minut)

Serial animowany stworzony przez Grupę Smacznego oraz Studio Miniatur Filmowych. Opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą.

Wybrane odcinki: Lodowa pułapka, Dawno, dawno temu, Dzikołak, Niesamowita historia

Warsztat lodowy

W wakacyjny nastrój po seansie wprowadzą dzieci warsztaty przygotowywania lodów naturalnych. Tyle owocowych smaków, orzeźwienia. Letni zawrót głowy!

Wtorek, 9 czerwca 2020, godz. 9.30

Podróże małe i duże z Bolkiem i Lolkiem

„BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT” (40 minut)

Trzecia seria przygód Bolka i Lolka opowiada o podróżach w różne części świata. B ohaterowie w wyobraźni przemieszczają się do miejsc wybranych przez zakręcenie globusem i wspólnie przeżywają fantastyczne przygody.

Wybrane odcinki: Nad Orinoko, W stepach Australii, Na wsypach Polinezji, Olimpiada w Mexico

Warsztat podróżniczy

Po podróżach z Bolkiem i Lolkiem młodych widzów odwiedzą prawdziwi podróżnicy, którzy zdradzą jak należy przygotować się do wakacyjnych wypraw.

32203034_2042479306071982_643346565766840320_o.jpg

foto. Tomek Kaminski_Poranek Filmowy_12_11_2017_062.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola