Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | Czary mary z gliny
BAJKA W CENTRUM | Czary mary z gliny

Jak by to było być rycerzem? Jeździć na koniu, mieszkać w zamku i jeść ze średniowiecznych, glinianych miseczek? O wszystkim opowiedzą Wam Bolek i Lolek, Myszka Miki, Reksio i inni w kolejnej edycji cyklu BAJKA W CENTRUM. Wraz z ulubionymi postaciami (oraz panem Hubertem) ulepicie własne gliniane naczynka! Kto chętny?

26 oraz 28 października 2023 zapraszamy na kolejną BAJKĘ W CENTRUM. Przed nami pokazy filmowe oraz interaktywne warsztaty ceramiczne, które poprowadzi Hubert Skrodzki – garncarz oraz odtwórca historyczny okresu wczesnego średniowiecza.

To co? Pakujcie szable, zaprzęgajcie konie i ruszamy po moc kinowych wrażeń!
Do zobaczenia!

BAJKA W CENTRUM to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu!

Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

Bilety dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

KUP BILET na 26.10.23

KUP BILET na 28.10.23

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola