ALBATROSY 2023. Konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „ALBATROSY” to projekt skierowany do uczniów szkół średnich zainteresowanych tworzeniem filmów. Czekamy na konkursowe filmy fabularne, dokumentalne, a także animacje! Czas na zgłoszenia do końca lipca 2023 roku.

Uczniowie samodzielnie lub pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie.

Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film, młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Wszystkie filmy, spełniające warunki regulaminu, są oceniane przez profesjonalne Jury. W tym roku, po raz pierwszy, zostanie powołane Jury Młodzieżowe, które również przyzna swoją nagrodę.

Jury przyznaje statuetki „Albatrosa” oraz nagrody za:

  • najlepszy krótki film fabularny
  • najlepszy film dokumentalny
  • najlepszy film animowany

Filmy o szczególnych walorach będą pretendowały do nagrody specjalnej Jury – akredytacji na 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w 2024 roku.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni www.fundacjafilmowa.pl

 

Kontakt:

Marta Drankiewicz

m.drankiewicz@festiwalgdynia.pl

Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Projekt otrzymał dofinansowanie Gminy Miasta Gdyni.

 

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę