Wydarzenia
ALBATROSY 2023. Konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich
ALBATROSY 2023. Konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „ALBATROSY” to projekt skierowany do uczniów szkół średnich zainteresowanych tworzeniem filmów. Czekamy na konkursowe filmy fabularne, dokumentalne, a także animacje! Czas na zgłoszenia do końca lipca 2023 roku.

Uczniowie samodzielnie lub pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie.

Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film, młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Wszystkie filmy, spełniające warunki regulaminu, są oceniane przez profesjonalne Jury. W tym roku, po raz pierwszy, zostanie powołane Jury Młodzieżowe, które również przyzna swoją nagrodę.

Jury przyznaje statuetki „Albatrosa” oraz nagrody za:

  • najlepszy krótki film fabularny
  • najlepszy film dokumentalny
  • najlepszy film animowany

Filmy o szczególnych walorach będą pretendowały do nagrody specjalnej Jury – akredytacji na 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w 2024 roku.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni www.fundacjafilmowa.pl

 

Kontakt:

Marta Drankiewicz

m.drankiewicz@festiwalgdynia.pl

Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Projekt otrzymał dofinansowanie Gminy Miasta Gdyni.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola