Wydarzenia
Zapraszamy na NOMADLAND. I nie tylko!
Zapraszamy na NOMADLAND. I nie tylko!

Powrót do oscarowego „Nomadland” i premiera dokumentu o polskiej lekarce w Indiach – to tylko wybrane powody, by wybrać się do Gdyńskiego Centrum Filmowego. 

Najlepszy film roku, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza reżyseria. Trzy Oscary powędrowały w tym roku do twórców „Nomadland”. Kto nie widział jeszcze tego filmu, może latem nadrobić zaległość w Kinie Studyjnym GCF. Główną bohaterką filmu jest kobieta po sześćdziesiątce, Fern (Frances McDormand). Po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka.

Do repertuaru wchodzi też film dokumentalny „Jutro czeka nas długi dzień” Pawła Wysoczańskiego. To portret polskiej lekarki pracującej w Indiach od 1989 roku, poruszająca opowieść o poświęceniu i krzepiący film pokazujący siłę dobra. Od trzydziestu lat Helena Pyz pomaga trędowatym, leczy, prowadzi szkołę dla dzieci znajdujących się w ośrodku – dba, by każdy miał miejsce do spania i nie chodził głodny. W Indiach, gdzie trędowatych wciąż traktuje się jak najniższą kastę ludzi, a ich choroba sprawia, że ludzie odwracają wzrok, Helena Pyz pokazuje, że prawdziwe dobro nie boi się odrzucenia.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też na pokaz przedpremierowy filmu „Annette” z Marion Cotillard i Adamem Driverem w rolach głównych: we wtorek, 10 sierpnia.  To historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są ponadto filmy: „Sweat”, „Na rauszu”, „Wróg doskonały”, „Zielony Rycerz”, „Weselny toast”, „Susza”, „Intruz”, „Creation Stories”, „Wojna z dziadkiem”, „Luca”, „Republika dzieci”, „Kraina smoków”, „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności”. Kino działa przez siedem dni w tygodniu.

Szczegóły na www.gcf.org.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola