Wydarzenia
ZAKOCHANA ANAIS. Przedpremiera na Walentynki
ZAKOCHANA ANAIS. Przedpremiera na Walentynki

Odkrycie ubiegłorocznego MFF w Cannes. Pełnometrażowy debiut francuskiej reżyserki Charline Bourgeois-Tacquet pełen jest świeżej, młodzieńczej energii. „Zakochana Anaïs” przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF już w poniedziałek, 14 lutego, 2022 roku.  

Ta zmysłowa, pięknie sfotografowana historia to opowieść o poszukiwaniu tożsamości, odkrywaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Konfrontację młodości z doświadczeniem uosabiają świetne role Anaïs Demoustier oraz Valerii Bruni Tedeschi.     

Anaïs to jeden wielki chaos. Przemierzająca ulice Paryża na rowerze, zawsze spóźniona, roztargniona, niedyskretna. Nawet jeśli nie ma grosza przy duszy, trudno odmówić jej w tym wszystkim uroku. Młoda kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że jest tuż przed sporymi zmianami w swoim życiu.

Związek z Raoulem należy już do przeszłości, przed nią z kolei konieczność zmierzenia się z powracającą chorobą matki. Jakby mało było komplikacji, bohaterka, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wdaje się w romans z żonatym mężczyzną. Szybko okazuje się jednak, że osobą, do której najbardziej chce się zbliżyć, wcale nie jest Daniel, a jego intrygująca partnerka – Émilie. Chwilowe zaślepienie czy głębsza fascynacja? Względne bezpieczeństwo, a może podjęcie ryzyka? Na te pytania pełna zapału, ale i uroczej lekkomyślności Anaïs będzie musiała znaleźć odpowiedzi.

 

Reżyseria: Charline Bourgeois-Tacquet
Scenariusz: Charline Bourgeois-Tacquet
Obsada: Anaïs Demoustier, Valeria Bruni Tedeschi, Denis Podalydès
Zdjęcia: Noé Bach
Muzyka: Nicola Piovani
Producenci: Francja
Rok produkcji: 2021
Czas trwania: 98 minut
Tytuł oryginalny: Les Amours d’Anaïs
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola