Wydarzenia
Wystawa CERAMIKA – KONSTRUKCJE | Aleksandra Wyszyńska-Cypcarz oraz Pracownia Wypadków Alternatywnych
Wystawa CERAMIKA – KONSTRUKCJE | Aleksandra Wyszyńska-Cypcarz oraz Pracownia Wypadków Alternatywnych

Zapraszamy na wystawę „CERAMIKA – KONSTRUKCJE” Aleksandry Wyszyńskiej-Cypcarz oraz Pracowni Wypadków Alternatywnych w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego

 
Wernisaż: 02.07. godz. 18:00
Termin wystawy: 02 – 18.07
Wstęp wolny!
 

„Przez ostatni rok pracowaliśmy nad zmianą sposobu myślenia o ceramice i pokazania gliny jako budulca do tworzenia różnorodnych konstrukcji artystycznych, które ograniczać może jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli puścimy wodze fantazji, takie materie jak metal, tkanina czy sznurek doskonale współgrają z gliną, czego doskonałym przykładem będzie nasza wspólna wystawa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Pracownia Wypadków Alternatywnych to miejsce poszukiwania różnych form wypałów alternatywnych, takich jak: Raku, saggar, bucchero nero, naked raku, obwara (nazywana bałtyckim raku), oraz innych wariacji wynikających z chęci poszukiwania własnych metod wypału skały, jaką jest glina.
Zależało mi na zmianie myślenia osób, które tworzą w mojej pracowni. Zamiast skupiać się wyłącznie na formie, warto zastanowić się nad alternatywnymi metodami wypału. Znając je, mamy absolutną wolność i nieskończone możliwości kreacji, a każdy wypał jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Wyjątkowości naszej pracowni dodaje fakt, że mieści się ona w teatrze. Zdarza się, że naszym zajęciom towarzyszą próby do spektakli, dzięki czemu często otacza nas artystyczna aura, która pobudza naszą kreatywność.

 

Do zobaczenia Aleksandra Wyszyńska Cypcarz”

 

Na wystawie prace swoje zaprezentują:

Weronika Bańkowska,

Hanna Błońska,

Zuzanna Wieremiejczyk,

Daria Dołkowska,

Amelia Karwowska,

Małgorzata Nowierska,

Liliana Okupniak,

Marcelina Pawlik,

Urszula Serafin,

Regina Terlecka,

Katarzyna Trznadel,

Sławomir Papis,

oraz gościnnie Julia Cypcarz – rysunek

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola