Wydarzenia
Wreszcie można pójść z dziećmi do kina!
Wreszcie można pójść z dziećmi do kina!

Oscarowa amerykańska animacja, a może szwedzki przygodowy hit? Na co pójść do kina z dziećmi? Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało na otwarcie aż dwie ciekawe propozycje dla młodych widzów.

„Co w duszy gra” oraz „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z Pociągu” to świetne pomysły na rodzinne wyjście do Kina Studyjnego GCF, które wznawia działalność w piątek, 21 maja.

 

Kina były zamknięte od połowy marca w związku z sytuacją pandemiczną. Teraz wznawiają działalność, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa: w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, tak by można było zachować dystans społeczny. Obowiązuje też konieczność zakrywania nosa i ust, również podczas seansu, a także dezynfekcji rąk.

 

Na powrót do kin czekało sporo ciekawych filmów, w tym te adresowane do młodych widzów. Pełny repertuar, wraz z możliwością zakupu biletów on-line, dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Wybierając się do Kina Studyjnego GCF na film dla dzieci i młodzieży można skorzystać z oferty Biletu Rodzinnego. Honorowana jest także Karta Gdynia Rodzinna, uprawniająca rodziców lub opiekunów dzieci do zniżki.

 

CO W DUSZY GRA

 

Oscary dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego oraz za najlepszą muzykę otrzymała w tym roku animacja studia Pixar „Co w duszy gra”. Jej bohater, Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Nauczyciel dostaje życiową szansę, aby zagrać w najlepszym klubie jazzowym w mieście.

 

Jeden nieostrożny krok sprawia jednak, że prosto z nowojorskiej ulicy trafia w Przedświaty. W tym niezwykłym miejscu przebywają nowe dusze, zanim zejdą na Ziemię. Tutaj otrzymują osobowość, a wraz z nią swoje dziwactwa i pasje. Joe przeżywa kryzys, zaczyna zadawać sobie pytania: „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”.

 

W polskiej wersji językowej filmu wystąpił Tomasz Kot w roli głównej, a także między innymi: Joanna Koroniewska i Paweł Domagała. Widzowie usłyszą również głosy znanych osobowości radiowych: Wojciecha Manna, Hieronima Wrony i Marka Niedźwieckiego.

 

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU

 

Nieustraszeni detektywi są znów na topie. Muszą odpowiedzieć na pytanie, kto i jak ukradł fortunę z pędzącego ekspresu… Na ekrany wracają bohaterowie popularnej szwedzkiej serii filmowej, będącej ekranizacją książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka. Do tej pory wydano w Polsce już 26 tomów.

 

Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący.

 

Do zobaczenia w Kinie Studyjnym GCF!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola