Wydarzenia
Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Nagrody Etnomatograf
Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Nagrody Etnomatograf

W ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity Gdynia zapraszamy na wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Nagrody Etnomatograf. Uroczystość połączona z jedynym pokazem filmu PODWODNE ŻYCIE JACQUES’A COUSTEAU reż. Liz Garbus. Czwartek, 19 maja 2022 roku, godzina 19.30. Sala Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Podczas gali wręczenia nagród ogłoszone zostaną wyniki konkursu Prezydenta Miasta Gdyni. Jury przyzna Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni i 15 000 zł najlepszemu filmowi z nominowanych do Konkursu Głównego o Nagrodę Banku Millennium.

W roku 2022 w Gdyni po raz drugi poznamy laureatkę lub laureata nagrody ETNOMATOGRAF, przyznawanej przez Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku dla najlepszego filmu o tematyce etnograficzne i antropologicznej. Nagrodę otrzyma reżyserka lub reżyser filmu, który w najczulszy sposób ukaże na ekranie autentyczne oblicze człowieka.

O filmie:

Nominowana do Oscara® reżyserka Liz Garbus, znana z filmowych portretów Bobby’ego Fischera, Niny Simone i Marilyn Monroe, pokazuje inspirujące życie Jacquesa Cousteau – francuskiego podwodnego naukowca, innowatora, odkrywcy i pisarza słynnego z eksplorowania morza oraz filmowania swojej pasji. Człowiek-legenda, który odkrył cuda zachodzące pod powierzchnią oceanu. Pracował w tym samym czasie, kiedy odbyło się pierwsze lądowanie na Księżycu i sam postrzegał siebie jako „astronautę morskiego”.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola