Wydarzenia
Wirtualne Albatrosy i Tydzień Kina Hiszpańskiego
Wirtualne Albatrosy i Tydzień Kina Hiszpańskiego

Oto świetna propozycja dla dzieci i młodzieży, zainteresowanych samodzielnym tworzeniem filmów! Wirtualne Albatrosy to internetowa wersja znanego wśród uczniów i nauczycieli Przeglądu Filmów Uczniowskich ALBATROSY, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni od 2010 roku.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, indywidualnie i w grupach. W ramach edycji wirtualnej wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej przygotowali profesjonalne warsztaty on line, które są dostępne za darmo dla każdego, kto jest zainteresowany udziałem w konkursie. Szczegóły są dostępne w wydarzeniu TUTAJ.

Tydzień Kina Hiszpańskiego to coroczny przegląd najciekawszych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego. Festiwal prezentuje najnowsze produkcje odzwierciedlające bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego. 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego pierwotnie miał się odbyć wiosną w dziesięciu polskich miastach. Z przyczyn wiadomych wtedy musiał być odwołany, a teraz wreszcie Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na trzy przedpremierowe pokazy w weekend 7-9 sierpnia.

Miłośnicy języka i kultury hiszpańskiej mogą zobaczyć trzy filmy: „Jak zostać cesarzem” (tytuł oryginalny: Los Japón), „Bo pójdzie z dymem” (Antes de la quema), Dni, które nadejdą” (Els dies que vindran). Wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 18.00. Towarzyszą im również bezpłatne warsztaty kulturowo-językowe z Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha. Szczegóły w wydarzeniu TUTAJ.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film i Magazyn „Wysokie Obcasy” zapraszają na przedpremierowy pokaz komedii „Arab Blues”, nagrodzonego na Festiwalu w Wenecji filmu z Golshifteh Farahani w roli głównej. Seans odbędzie się we wtorek, 11 sierpnia, o godzinie 20.00. Osoby kupujące bilety na miejscu, mogą skorzystać z ceny ulgowej, jeśli przyniosą z sobą najnowszy numer „Wysokich Obcasów” (wydanie z 8 sierpnia).

Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem.

Przed nami finał wakacyjnej edycji cyklu filmowego „Sztuka w Centrum”, prezentującego dokumenty poświęcone wybranym malarzom i kompozytorom. W niedzielę, 16 sierpnia, w Kinie Studyjnym GCF można zobaczyć film pt. „Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse’a z The Royal of Arts w Londynie” . Cykl przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów świata.

Pełny repertuar Kina Studyjnego GCF, które gra przez siedem dni w tygodniu, dostępny jest na www.gcf.org.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola