Wydarzenia
Wiosna Filmów i nowa komedia animowana dla dzieci
Wiosna Filmów i nowa komedia animowana dla dzieci

Rozkręca się także „Lato na Patio”, czyli plenerowe wakacyjne wydarzenia organizowane przez Gdyńskie Centrum Filmowe.

Komedia animowana „Wiking i magiczny miecz” to pełna na niezwykłych perypetii i humoru opowieść o tym, że nie musisz być wielki jak niedźwiedź i mieć bicepsów ze stali, żeby zostać prawdziwym bohaterem. Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi, Halvar i kudłata drużyna wikingów muszą zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem.

„Bajka w Centrum” powraca do sali kinowej! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na wakacyjny poranek filmowy w sobotę, 11 lipca 2020 roku, o godzinie 10.00. Nie opuszczając Gdyni, będzie można wyprawić się w świat, za sprawą spotkania z filmowymi bohaterami. Przed nami „Podróże małe i duże z Bolkiem i Lolkiem”. Pokażemy wybrane odcinki serii: „Nad Orinoko”, „W stepach Australii”, „Na wsypach Polinezji”, „Olimpiada w Mexico”. Po seansie dzieci odwiedzą prawdziwi podróżnicy, by opowiedzieć, jak należy przygotować się do wakacyjnych wypraw.

„Wiosna Filmów” to propozycja dla dorosłych Widzów. Najnowsze i najlepsze filmy z Iranu, Szwecji, Norwegii, Węgier, Włoch i nie tylko znalazły się w programie przeglądu, k tóry jest wyjątkową okazją, by zobaczyć nowości z całego świata na wiele miesięcy przed ich premierami kinowymi. Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, wyjątkowo, ze względu na kilkumiesięczną przerwę w działalności kin, odbywa się latem – w Gdyńskim Centrum Filmowym od 10 do 16 lipca 2020 roku.

Na prośbę Widzów w tym tygodniu do Kina Studyjnego GCF wracają „Małe kobietki”, czyli niezwykle udana kolejna filmowa adaptacja amerykańskiej powieści autorstwa Louisy May Alcott, wydanej po raz pierwszy w roku 1868. W rolach głównych między innymi: Saoirse Ronan, Emma Watson, Timothée Chalamet. W repertuarze są też między innymi filmy: „Zdrajca”, „Coś się kończy, coś zaczyna”, „#tuiteraz” , „Przesłuchanie” , „Powitanie słońca”, „Na topie”, „Zaginiona dziewczyna”. Kino Studyjne GCF działa przez siedem dni w tygodniu, oferując kilkanaście różnych filmów dziennie – w trzech kameralnych, klimatyzowanych i bezpiecznych salach kinowych. Pełny repertuar i sprzedaż biletów dostępne są na stronie www.gcf.org.pl.

Plenerowe LATO NA PATIO

„Uważny ruch z muzyką filmową” – pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 17.00-18.00, na trawie na Placu Grunwaldzkim (a w razie złej pogody – w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego) odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej, współzałożycielki gdyńskiego Centrum Joga i Pilates. Podczas ćwiczeń można wsłuchać się w swoje ciało, a w efekcie zadbać o jego elastyczność i prawidłową postawę. Udział jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Środowe wieczory z kolei przeznaczone są na zajęcia taneczne przy muzyce filmowej, czyli warsztaty pod okiem Kariny Iwaszko, choreografki, tancerki, nauczycielki tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Dla dzieci i dorosłych. Start o godz. 18.00. Natomiast w sobotę, 11 lipca, zaraz po wieczornym seansie w Kinie Plenerowym odbędzie się Wieczór Karaoke.

Codziennie o godzinie 15.00 w ramach Lata na Patio można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane w ramach cyklu „Bajka na Patio”, między innymi „Rodzina Treflików”, „Przytul mnie”, „Żubr Pompik”. „Mami Fatale”, „Basia”.

W kolejne czwartki o godzinie 18.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na prezentację klasyków kina amerykańskiego . Widzowie zobaczą na ekranie największe gwiazdy kina, takie jak Ava Gardner, Gary Cooper, Cary Grant czy Audrey Hepburn. Z kolei w soboty o godzinie 18.00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Na zawsze razem” (11 lipca), „Tajemnice Joan” (18 lipca).

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola