Wydarzenia
WIM WENDERS – MISTRZ KINA DROGI | cykl filmów
WIM WENDERS – MISTRZ KINA DROGI | cykl filmów

W ostatnim półwieczu wiele dzieł z bogatego dorobku Wima Wendersa znalazło się w programie najważniejszych imprez międzynarodowych. Do tej grupy należą obrazy, które będzie można zobaczyć w ramach tegorocznej retrospektywy niemieckiego twórcy i ulubieńca festiwalowych selekcjonerów.

Alicja w miastach, 1974 – 20.11, 18:30 BILETY

Amerykański przyjaciel, 1977 – 22.11, 18:30 BILETY

Paryż, Teksas, 1984 – 27.11, 18:30 BILETY

Niebo nad Berlinem, 1987 – 29.11, 18:30 BILETY

Buena Vista Social Club, 1999 – 04.12, 18:30 BILETY

Tym, co łączy te filmy i charakteryzuje twórczość Wendersa, jest szczególna rola miejsca, w którym rozgrywa się akcja. Europejskie i amerykańskie miasta (Amsterdam, Berlin, Hamburg, Hawana, Houston, Los Angeles, Nowy Jork) mają swój znaczący wpływ na treść i rozwiązania reżyserskie. Wędrówka po tych metropoliach (oraz między nimi) staje się zarówno podróżą w czasie i przestrzeni, krajobrazie i historii, jak i tą bardziej intymną, nastawioną na poznawanie wewnętrznych światów jednostek i społeczeństw.

Przegląd tych pięciu filmów wraz z krótkimi wstępami w formie wykładu wideo przybliży sylwetkę reżysera i wprowadzi w tematykę dzieła, a także pozwoli osadzić je w szerszym, często podróżniczym kontekście.

Lubicie kino drogi? Zobaczcie niezaprzeczalne klasyki gatunku!

Wszystkie seanse odbędą się na Sali Goplana.

Bilety JEDYNE 13 zł.

Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych i współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola