Wydarzenia
Warsztaty taneczne dla seniorów
Warsztaty taneczne dla seniorów

Zapraszamy seniorów do tańca! W sobotę, 21 maja 2022 roku, o godzinie 13.00 rozpoczną się warsztaty taneczne dla seniorów z tancerką i instruktorką Moniką Grzelak po filmie DZIEWCZYNY Z KALENDARZA, reż. Love Martinsen, Maria Loohufvud. Partnerem warsztatów jest Akademia Tańca Dance Avenue.

Taniec pomaga odzyskać dobrą sprawność fizyczną, pomaga zwalczać stres i przyczynia się do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia. A te wydzielają się w podobny sposób niezależnie od wieku. Dlatego tegoroczny festiwal Millennium Docs Against Gravity Gdynia otwiera parkiet dla seniorów i seniorek, które w majowe popołudnie będą mogły wziąć udział w zajęciach tanecznych, prowadzonych przez zawodową instruktorkę.

Prowadząca:

Monika Grzelak – choreografka, tancerka, pedagog, instruktorka. Vice Mistrzyni Świata i Mistrzyni Polski w salsie, II Vice Mistrzyni Polski Par Zawodowych w tańcach latynoamery- kańskich. Swoje umiejętności taneczne zdobywała pod okiem najwybitniejszy tancerzy na świecie. Dzięki swojej wszechstronnej działalności tanecznej, a ostatnio za sprawą współpracy przy tworzeniu choreografii do pierwszego polskiego filmu tanecznego „Kochaj i Tańcz” oraz roli w tymże filmie, Monikę bez trudu rozpoznają tysiące tancerzy i pasjonatów tańca.

Jest autorką choreografii do programu „You Can Dance” w Polsce i na Ukrainie, współpracuje z teatrami, prowadzi liczne warsztaty i szkolenia, uczestniczy w festiwalach krajowych i międzynarodowych. Jest właścicielką i liderką szkoły tańca Dance Avenue – Monika Grzelak w Gdańsku.

Zapisy (do 20 uczestników ) pod adresem: info@gcf.org.pl. Należy również posiadać bilet na jeden z festiwalowych pokazów filmu „Dziewczyny z kalendarza”.

O filmie:

Film o „dojrzewaniu do złotego wieku”. Oglądamy zespół taneczny seniorek z Florydy, które pragną udowodnić, że wiek to tylko liczba. Tańczące jednorożce mają zjawiskowy makijaż i kostiumy, świetną choreografię i zachwycają osobowością, entuzjazmem i miłością do życia. Za sprawą szczerych rozmów film ukazuje wyzwania kobiet po sześćdziesiątce.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola