Wydarzenia
Van Gogh. U Bram Wieczności. KINO DLA SENIORA
Van Gogh. U Bram Wieczności. KINO DLA SENIORA

11 czerwca (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy na pokaz w ramach cyklu Lato na Patio z Against Gravity, a w nim specjalna projekcja kierowana w szczególności do seniorów: „Van Gogh. U Bram Wieczności”.

reżyseria Julian Schnabel

Francja, Irlandia, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania | 2018 | 110 min.

Wszystkie pokazy z cyklu Lato na Patio są bezpłatne. Zapraszamy na charakterystyczne czerwone schody przed Gdyńskim Centrum Filmowym!

 

Film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola