Wydarzenia
Tournee Nowych Horyzontów i filmowe nowości w repertuarze
Tournee Nowych Horyzontów i filmowe nowości w repertuarze

Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego zaprasza dorosłych widzów na Tournée Nowych Horyzontów. 

20. Festiwal Nowe Horyzonty, jedno z największych wydarzeń filmowych w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad 2020 roku, tym samym tworząc „festiwalową lukę” na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić, zapraszając Nowe Horyzonty do Gdyni, od 24 do 26 lipca.

W ciągu tych trzech dni przedpremierowo zaprezentowane zostaną trzy wyjątkowe filmy: „Przynęta” reż. Mark Jenkin – zwycięzca ubiegłorocznej edycji Nowych Horyzontów, „Ema” reż. Pablo Larraín – p rzebój nadchodzącej edycji Festiwalu oraz „Liberté” reż. Albert Serra – tylko dla widzów dorosłych, jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji Nowych Horyzontów.

Również przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF można obejrzeć perełkę festiwali, australijski film obyczajowy „Babyteeth”. To p ełen nadziei portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Świetna muzyka, olśniewające kolory, błyskotliwe dialogi – ten film wchodzi na ekrany dopiero 7 sierpnia, ale w Kinie Studyjnym GCF można go oglądać już w tym tygodniu.

Wśród premier filmowych tego tygodnia warto wymienić film dokumentalny „xABo: Ksiądz Boniecki”, poświęcony postaci Adama Bonieckiego – zakonnika, filozofa, redaktora, pielgrzyma i duchowego przewodnika.

Nowościami kinowymi są też: francuska komedia z Juliette Binoche w jednej z głównych ról „Jak być dobrą żoną” oraz zwariowany film animowany „Scooby-Doo!”. Inne warte uwagi familijne propozycje filmowe, idealne na wyjście do kina razem z dziećmi, to: „Cały świat Romy” oraz „Czworo dzieci i Coś”.

Pełny repertuar oraz zakup biletów on line dostępne są na stronie www.gcf.org.pl. W Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady bezpieczeństwa: konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek zakrywających nos i usta. W każdej z trzech sal kinowych w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, tak by widzowie mogli zachować dystans społeczny.

Plenerowe LATO NA PATIO

Codziennie o godzinie 15.00 w ramach „Lata na Patio” w Kinie Plenerowym obok Gdyńskiego Centrum Filmowego można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane w ramach cyklu „Bajka na Patio”, między innymi „Agatka”, „Mami Fatale”, „Bolek i Lolek”. Wstęp wolny.

W kolejne czwartki o godzinie 18.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na prezentację klasyków kina amerykańskiego. Widzowie zobaczą na ekranie największe gwiazdy kina, takie jak Ava Gardner, Gary Cooper, Cary Grant czy Audrey Hepburn. Z kolei w soboty o godzinie 18.00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Podły, okrutny, zły” (25 lipca), „Pavarotti” (1 sierpnia).

Na sobotę, 25 lipca , w godzinach 11.00-14.00 zaplanowano sąsiedzką wymianę roślin. Każdy może przynieść sadzonki, którymi chciałby podzielić się z innymi. Każdy może też bezpłatnie adoptować wybraną roślinkę doniczkową. Wydarzenie odbędzie się na patio obok Gdyńskiego Centrum Filmowego.

„Uważny ruch z muzyką filmową” – pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 17.00-18.00, na trawie na Placu Grunwaldzkim (a w razie złej pogody – w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego) odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej, współzałożycielki gdyńskiego Centrum Joga i Pilates. Podczas ćwiczeń można wsłuchać się w swoje ciało, a w efekcie zadbać o jego elastyczność i prawidłową postawę. Udział jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Środowe wieczory z kolei przeznaczone są na zajęcia taneczne przy muzyce filmowej, czyli warsztaty pod okiem Kariny Iwaszko, choreografki, tancerki, nauczycielki tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Dla dzieci i dorosłych. Start o godz. 18.00. Natomiast w sobotę, 1 sierpnia, zaraz po wieczornym seansie w Kinie Plenerowym odbędzie się Wieczór Karaoke.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola