Wydarzenia
TITANE. Złota Palma w Cannes. Premiera!
TITANE. Złota Palma w Cannes. Premiera!

To jeden z bardziej oczekiwanych filmów tego sezonu! Francuski TITANE, w reż. Julii Ducournau, nagrodzony Złotą Palmą festiwalu w Cannes w 2021 roku i francuski kandydat do Oscara. Najbardziej szokujący film roku, który pokochała amerykańska publiczność. Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego zaprasza od 14 stycznia 2022 roku. 

„Titane” to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją.

Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno… Autorka kultowego „Mięsa” Julia Ducournau demoluje granice gatunków. „Titane” to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.

 

Nagrody

MFF w Cannes 2021 – Złota Palma; Toronto IFF 2021 – Nagroda Publiczności (Midnight Madness)

 

Julia Ducournau

Urodzona w 1983 roku francuska reżyserka i scenarzystka. Ukończyła paryską szkołę filmową La Fémis. W 2011 roku jej krótki metraż Junior wygrał nagrodę Petit Rail d’Or w Cannes. Mięso (17. NH) było jej pełnometrażowym debiutem, sensacją festiwalu w Cannes.

 

Filmografia

2011 Junior (short)

2016 Mięso / Grave / Raw

2021 Titane

 

Twórcy

scenariusz i reżyseria: Julia Ducournau
zdjęcia: Ruben Impens
montaż: Jean-Christophe Bouzy
muzyka: Jim Williams
obsada: Vincent Lindon, Laïs Salameh, Agathe Rousselle, Garance Marillier, Dominique Frot

 

Bilety online TUTAJ

Opis filmu: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola