Wydarzenia
Tęczowa rodzina na polskiej wsi. Spotkanie
Tęczowa rodzina na polskiej wsi. Spotkanie

Jak na polskiej wsi żyje się tęczowym rodzinom? O tym porozmawiamy po filmie SILENT LOVE z reżyserem Markiem Kozakiewiczem i bohaterkami, Katarzyną Jędrą i Agnieszką Jarosińską. Piątek, 20 maja 2022 roku, godzina 20.30. Partnerem wydarzenia jest rainbow4.love.

Po śmierci mamy 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa – swoją wieloletnią relację z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

Partnerem spotkania jest inicjatywa Rainbow4.love – fundusz pomocowy zasilany ze sprzedaży napoju Yerba Mate Rainbow. Pozyskiwane w ten sposób środki tworzą granty, o które mogą ubiegać się organizacje pozarządowe działające na rzecz praw człowieka, równego traktowania i sprawiedliwości społecznej, w szczególności dla osób LGBT+.

Prowadząca:

Małgorzata Muraszko – dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura, film i sztuki wizualne.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola