Wydarzenia
„TATA” | KLUB GSF: POKAZ FILMU + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
„TATA” | KLUB GSF: POKAZ FILMU + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

Klub Gdyńskiej Szkoły Filmowej serdecznie zaprasza na przedpremierową projekcję filmu TATA oraz spotkanie z twórcami: Anną Maliszewską – reżyserką, scenarzystką oraz Przemysławem Chruścielewskim – montażystą, scenarzystą!

17 lutego (piątek), godz. 18:00, Sala Warszawa
BILETY W CENIE 16 ZŁ do nabycia w kasie kina GCF lub na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Klub prowadzi Jerzy Rados

Pokazywany po raz pierwszy w Konkursie Głównym na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, urzekł prostotą formy. Opowieść o ojcostwie i budowaniu relacji z najbliższymi została doceniona na 38. Warszawskim Festiwalu Filmowym, zdobywając nagrodę Jury Ekumenicznego.

Film w regularnym repertuarze od 24 lutego. Udział w KLUBIE GSF stwarza niepowtarzalną okazję do przedpremierowego seansu i spotkania z twórcami. Do zobaczenia!

Opis filmu:

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola