Wydarzenia
Świątecznie w Kinie Studyjnym GCF
Świątecznie w Kinie Studyjnym GCF

Steven Spielberg, Ridley Scott, Pedro Almodovar, Woody Allen… Nowe filmy światowych mistrzów i dużo polskiego kina – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse również w okresie świątecznym.

W przedświątecznym zabieganiu warto znaleźć czas na wyjście do Kina Studyjnego GCF. W repertuarze są między innymi: nowa realizacja nieśmiertelnego musicalu „West Side Story” w reżyserii samego Stevena Spielberga oraz „Dom Gucci” Ridleya Scotta, czyli prawdziwa historia słynnego włoskiego domu mody. Oglądać można także świetne polskie filmy: komedię „Biały Potok” oraz znane z ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – „Powrót do tamtych dni” i uhonorowaną Nagrodą Publiczności „Sonatę” (pokazy przedpremierowe!).

Już 22 grudnia premierowo można zobaczyć „Matrix Zmartwychwstania”, długo wyczekiwaną czwartą część przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie Lany Wachowskiej, wizjonerki i prekursorski twórczyni filmowej, powracają aktorzy z poprzednich części – Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, w rolach słynnych postaci Neo i Trinity.

Na ekrany wchodzą również „Truflarze” – pełen ciepła i humoru film dokumentalny o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście: od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.

Kino Studyjne GCF będzie zamknięte 24 grudnia, ale już w oba świąteczne dni, 25 i 26 grudnia, zaprasza na popołudniowe seanse. Przedpremierowo będzie można zobaczyć najnowszy film Pedro Almodovara „Matki równoległe”, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz. To wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę.

W świątecznym czasie można też zobaczyć „Hiszpański romans” – pełen humoru film Woody’ego Allena, opowieść bogatą w niespodzianki, romanse i sercowe kłopoty. Najnowsze dzieło reżysera to również pełen miłości hołd dla kina, które potrafi przyczynić się do wielkich zmian w życiu każdego z nas.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce obostrzeniami związanymi z pandemią w Kinie Studyjnym GCF w sprzedaży przez internet dostępne jest 30 procent miejsc na widowni. Zakup na stronie: www.gcf.org.pl. Osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą poza limitem kupić bilet oznaczony jako „Certyfikat Covid”.

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola