Wydarzenia
SOLIDARNI. GDD 2021 na Patio
SOLIDARNI. GDD 2021 na Patio

Pod hasłem „Lato na Patio” Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na trzy wydarzenia w ramach programu głównego festiwalu Gdynia Design Days 2021, którego organizatorem jest PPNT Gdynia | Centrum Designu. Łączy je idea “Solidarni”.  Zostanie ona zinterpretowana, na trzy różne sposoby, w sobotę i niedzielę, 10 i 11 lipca 2021 roku.

 

Drugie życie zabawek. Warsztaty dla dzieci 

Coraz częściej słyszysz o tym, że otacza nas zbyt dużo rzeczy? Starasz się kupować nowe przedmioty odpowiedzialnie? Twoje dziecko ma w pokoju stosy zabawek, ale po wiele z nich już od dawna nie sięgnęło?

Przyjdźcie razem na zajęcia, podczas których podpowiemy, jak odnowić używane klocki albo jak ze starych zabawek wykonać proste i użyteczne akcesoria. Starsze dzieci mogą też przekazać niepotrzebne zabawki młodszym, które się  nimi ucieszą.

To będzie nasza własna Toy Story! Mile widziane własne zabawki.

Sobota, 10 lipca, godzina 11.00-13.00

Prowadząca: Małgorzata Karpińska

Liczba uczestników ograniczona

Wiek uczestników: 5-10 lat

Zapisy na stronie: www.gdyniadesigndays.eu

 

 

Zielone festiwale. Ekologiczny wykład plenerowy

Zastanawiasz się czasem, ile osób bierze udział w festiwalu filmowym? Myślisz o tym, jaki jest ślad węglowy organizacji takiego wydarzenia? Albo jak go zredukować? Festiwale dostarczają wiedzy i rozrywki, ale wpływają też na środowisko naturalne. Ich uczestnicy, tak jak wszyscy, muszą się przemieszczać, jeść, korzystać z prądu…

Porozmawiajmy o najważniejszych zielonych wyzwaniach, przed jakimi stoją organizatorzy festiwali. Pokażemy także, co mogą i powinni zrobić ich uczestnicy w poczuciu solidarności i odpowiedzialności za planetę.

Sobota, 10 lipca, godzina 14.00-15.00

Prowadzący: Fundacja Planet for Generations

Wstęp wolny

 

 

Bądź jak Matylda. Wymiana roślin

Pamiętasz kwiatek Leona Zawodowca? Ten, który Matylda zasadziła na trawniku? Jeśli do roślin masz stosunek tak samo czuły, jak bohaterowie filmu Luca Bessona, nasze wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. Wymiana roślin to okazja, by adoptować sadzonkę lub podzielić się własnymi doniczkowymi okazami.

Zapraszamy doświadczonych i początkujących miłośników zieleni w domu i ogrodzie. Jeśli na Twoim parapecie właśnie rozrasta się niezwykły okaz, przyszykuj sadzonki, którymi możesz obdarować innych. Jeśli pod Twoim zlewem tkwi ładna, ale zapomniana i pusta doniczka, przyjdź do nas, może znajdziesz coś, co pasuje do niej idealnie.

Szanuj zieleń. Bądź jak Matylda, posadź roślinkę.

Niedziela, 11 lipca, godzina 11.00-14.00

Wstęp wolny

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola