Wydarzenia
Słodkie czwartki i Kultowe soboty – NOWOŚĆ w Gdyńskim Centrum Filmowym
Słodkie czwartki i Kultowe soboty – NOWOŚĆ w Gdyńskim Centrum Filmowym

Gdyńskie Centrum Filmowe w październiku zaprasza na sentymentalne pokazy filmowe w „czwartej sali”, czyli Galerii GCF. W programie m.in. słynny „Blaszany bębenek”! Trwa także KINO DZIECI, czyli przegląd filmów dla najmłodszych widzów. „Proces siódemki z Chicago” to jedna z premier tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF.

Na październikowe sobotnie i czwartkowe wieczory Gdyńskie Centrum Filmowe ma ciekawą kinową propozycję. W Galerii GCF, w klubowej i niezobowiązującej atmosferze, będzie można oglądać filmy sprzed lat, ułożone w dwa cykle: „Kultowe soboty” i „Słodkie czwartki”. Bilety kosztują 13 złotych, a miejsca są nienumerowane. Na sobotę, 3 października, zaplanowano pokaz „Blaszanego bębenka”, filmu w reżyserii Volkera Schlöndorffa z 1979 roku, opartego na głośnej powieści Güntera Grassa. Epicka opowieść o kilkupokoleniowej rodzinie gdańskich mieszczan, obejmująca wydarzenia z okresu 1899-1945, zasłynęła oryginalnością i ostrością spojrzenia na niedawną historię.

Z kolei już w najbliższy czwartek, 1 października, można zobaczyć „Przed wschodem słońca”, czyli pierwszą część filmowej romantycznej trylogii z Julie Delpy i Ethanem Hawke w rolach głównych. Początek obu seansów o godzinie 18.00.

Aż do 4 października, codziennie, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokazy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KINO DZIECI. W programie filmy pełnometrażowe dla najmłodszych widzów, zarówno animowane, jak i aktorskie. Rywalizują one w konkursie i nagrody Kwiatu Paproci, przyznawane przez składy jurorskie i ogólnopolską publiczność. Widzowie po każdym seansie mogą oddać swój głos. W piątek, 2 października, o godzinie 10.00 można obejrzeć film „Szczęściara”, a o 12.00 „Wszyscy za jednego”. W sobotę, 3 października: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” (10.00) i „Fritzi – przyjaźń bez granic” (12.00). W niedzielę: „Tarapaty 2” (10.00) i „Wszyscy za jednego” (11.45).

Film pt. „Proces siódemki z Chicago” – jedna z nadchodzących premier –  przywołuje autentyczne wydarzenia, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1968 roku. Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej przerodził się wówczas w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu oskarżono o spisek w celu wywołania z amieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii. Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina ma świetną obsadę. W rolach głównych wystąpili: Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Frank Langella, Eddie Redmayne, Mark Rylance. „Proces siódemki z Chicago” można oglądać w Kinie Studyjnym GCF od 2 października i na Netflix od 16 października.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też filmy: „Jak najdalej stąd”, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” , „Jak zostać gwiazdą”, „Wojtyła śledztwo”, „Skandal. Ewenement Molesty”, „Tony Halik”, „Małe szczęścia”, „Nadzieja”, „Niedosyt”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl.

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola