Wydarzenia
Przyjaciele Treflika – nowy cykl poranków dla dzieci w Gdyńskim Centrum Filmowym
Przyjaciele Treflika – nowy cykl poranków dla dzieci w Gdyńskim Centrum Filmowym

Już w sobotę, 1 sierpnia, w Gdyńskim Centrum Filmowym po raz pierwszy odbędzie się poranek filmowy dla dzieci w nowym cyklu zatytułowanym Przyjaciele Treflika. 

W trzech salach kinowych równolegle będzie można zobaczyć te same odcinki polskiej serii animowanej „Rodzina Treflików”, ale w trzech odmiennych formułach: klasycznego seansu filmowego, pokazu w Kinie Przyjaznym Sensorycznie oraz projekcji uzupełnionej o tłumaczenie w języku migowym.

Kino Przyjazne Sensorycznie to pokazy filmowe dedykowane dzieciom ze spektrum autyzmu. W sali kinowej światło jest nie do końca wygaszone, dźwięk zostaje przyciszony, a widzowie mogą przemieszczać się po sali. Cena biletu na wszystkie typy pokazów: 13 złotych. Kolejne takie pokazy będą odbywać się co miesiąc.

Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego działa codziennie , a sierpniowy repertuar zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybrane premiery filmowe: „Babyteeth” od 7 sierpnia, „Arab Blues” od 14 sierpnia, „Dolina Bogów” od 21 sierpnia, „Zieja” od 28 sierpnia.

W programie są też między innymi pokazy przedpremierowe najnowszych filmowych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego, w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego, od 7 do 9 sierpnia. Tydzień później z kolei, od 14 do 20 sierpnia, będzie można oglądać najnowsze filmy włoskie, w ramach Przeglądu Cinema Italia Oggi.

Przed nami kolejne seanse z cyklu „Sztuka w Centrum”, poświęcone twórczości wybranych malarzy i kompozytorów. W niedzielę, 2 sierpnia, można się wybrać na film dokumentalny „W poszukiwaniu Haydna”, a 16 sierpnia – poznać bliżej twórczość impresjonistów, którą przybliża film pt. „Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse’a”.

Plenerowe LATO NA PATIO

Codziennie o godzinie 15.00 w ramach „Lata na Patio” w Kinie Plenerowym obok Gdyńskiego Centrum Filmowego można zobaczyć „Filmy z Gdyni” , czyli etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane w ramach cyklu „Bajka na Patio” , między innymi „Agatka”, „Mami Fatale”, „Bolek i Lolek”. Wstęp wolny.

W ramach prezentacji klasyków kina amerykańskiego w najbliższy czwartek, 30 lipca, można zobaczyć muzyczną komedię z 1934 roku „Flip i Flap w krainie cudów”. Tydzień później, 6 sierpnia, pokażemy niemy horror z 1925 roku „Upiór w operze”. Początek obu seansów o godzinie 18.00.

W sobotę, 1 sierpnia, o godzinie 18.00 można obejrzeć wyjątkowy film dokumentalny „Pavarotti” . To poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Na ekranie: wielki Luciano, gwiazda rocka w operowym wydaniu. Zaraz po wieczornym seansie w Kinie Plenerowym, około godziny 20.00, rozpocznie się Wieczór Karaoke.

„Uważny ruch z muzyką filmową” – pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 17.00-18.00 , na trawie na Placu Grunwaldzkim (a w razie złej pogody – w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego) odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej z gdyńskiego Centrum Joga i Pilates.

Na patio zaplanowano także warsztaty kreatywne, których uczestnicy dowiedzą się, jak domowymi sposobami zrobić naturalny kosmetyk – peeling, który jest świetnym zamiennikiem dla produktów ze sklepu. Zajęcia odbędą się we wtorek, 4 sierpnia, o godz. 17.00. Obowiązują zapisy. Z kolei w czwartki – 6, 13, 20 sierpnia – o godz. 17.00 odbędą się pokazy sztuki makijażu z Beauty Art Szkołą Wizażu Beaty Małachowskiej.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola