Wydarzenia
Przegląd kina włoskiego i nie tylko
Przegląd kina włoskiego i nie tylko

W Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady bezpieczeństwa: konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek okrywających usta i nos. Na każdy seans sprzedawana jest tylko część miejsc na widowni, tak by widzowie mogli bez trudu zachować dystans społeczny.

Nowe filmy wchodzą do repertuaru co tydzień. Od tego piątku można zobaczyć między innymi: „Włoskie wakacje”, „Arab Blues”, „Babyteeth”, a dla dzieci – „Samsam” i „Scooby doo”.

Wszystkie szczegóły i sprzedaż biletów on line dostępne są na stronie www.gcf.org.pl.

Włoski Instytut Kultury w Warszawie oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego: Cinema Italia Oggi. Seanse odbywają się codziennie, od 14 do 20 sierpnia 2020 roku, o godzinie 20.30 w sali kinowej Goplana. W programie między innymi nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes film Marca Bellocchio „Zdrajca” (Il traditore), który w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. Drugim ważnym tytułem jest filmowa adaptacja kryminału Donato Carrisi „W labiryncie” (L’uomo del labirinto). W rolach głównych: zdobywca Oscara Dustin Hoffman („Absolwent”, „Rain Man”) i Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Oni”, „Dziewczyna we mgle”).

Przed nami finał wakacyjnej edycji cyklu filmowego „Sztuka w Centrum”, prezentującego dokumenty poświęcone wybranym malarzom i kompozytorom. W niedzielę, 16 sierpnia, w Kinie Studyjnym GCF można zobaczyć film pt. „Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse’a z The Royal of Arts w Londynie” . Cykl przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów świata.

Dlaczego ludzie biegają i po co uprawiają sport? Czy bieganie, wysyłek fizyczny, może być formą medytacji i prowadzić do głębokiej przemiany i oświecenia? W ramach cyklu „Filmoterapia z Sensem” zapraszamy na film „3100: biegnij i medytuj”, a po seansie do rozmowy z Aleksandrą Zienowicz-Wielebską, psycholożką sportową, rekomendowaną przez Polski Komitet Olimpijski. Seans i spotkanie odbędą się w środę, 26 sierpnia, o godzinie 20.00.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na wakacyjny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, w sobotę, 25 lipca, o godzinie 10.00. Pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy” pokażemy wybrane odcinki uroczej serii animowanej „Przytul mnie”, opowiadającej o przygodach małego Misia i Taty Misia. Po seansie młodzi kinomani będą uczestniczyć w warsztacie poświęconym magii kolorów. Po projekcji młodzi kinomani wezmą udział w pokazach charakteryzacji dziecięcej, które poprowadzą uczennice Beauty Art Szkoły wizażu Beaty Małachowskiej.

Plenerowe LATO NA PATIO

Aż do końca wakacji, codziennie o godzinie 15.00 w ramach „Lata na Patio” w Kinie Plenerowym obok Gdyńskiego Centrum Filmowego można zobaczyć „Filmy z Gdyni” , czyli etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane w ramach cyklu „Bajka na Patio” . Wstęp wolny.

W soboty, 15 i 22 sierpnia, o godzinie 18.00 można obejrzeć filmy krótkometrażowe pochodzące z festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata . Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski.

Na zakończenie prezentacji klasyków kina amerykańskiego już w czwartek, 20 sierpnia, o godzinie 18.00 w Kinie Plenerowym pokazany zostanie film niemy z 1923 roku pt. „Jeszcze wyżej!” z Haroldem Lloydem w roli głównej i słynną sekwencją wspinaczki po ścianie kilkunastopiętrowego wieżowca.

„Uważny ruch z muzyką filmową” – pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 17.00-18.00 , na trawie na Placu Grunwaldzkim (a w razie złej pogody – w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego) odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej z gdyńskiego Centrum Joga i Pilates.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola