Wydarzenia
Przegląd Filmów i Fotografii Morskiej w Gdyni
Przegląd Filmów i Fotografii Morskiej w Gdyni

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kameralny przegląd filmowy w środę, 15 grudnia 2021 roku, w godzinach 17.00-19.30 – w Galerii GCF.  Celem przeglądu jest popularyzacja tematyki morskiej wśród możliwie szerokiej, wielopokoleniowej grupy odbiorców, jako ważnego obszaru kultury i dziedzictwa historycznego miasta Gdyni oraz portu morskiego. Prezentowane filmy oraz autorskie albumy fotograficzne skupiają się na wybranych, najciekawszych wątkach projektu Szlaku Legendy Morskiej Gdyni.  

Najbliższa edycja przeglądu filmów, rozszerzonego o pokazy fotografii, zostanie poświęcona gdyńskim rybakom, pracy na morzu oraz fenomenie żeglarskiej edukacji, stanowiącej od lat wizytówkę miasta.

Organizatorzy przeglądu – Miasto Gdynia oraz Agencja Rozwoju Gdyni, zapraszają do wzięcia udziału zarówno w samych pokazach, jak i spotkaniach, dyskusji z twórcami filmów oraz fotografii morskiej m.in. Sławomirem Witkiem (reżyser, scenarzysta i operator filmowy), Eugeniuszem Nurzyńskim (nestor fotografii morskiej, autor cyklu „Rybacy z Orłowa”), Elwirą Kruszelnicką, Małgorzatą Szurą-Piwnik, Radosławem Radziejewskim (gdyńscy twórcy fotografii młodego pokolenia, wielokrotnie nagradzani w konkursach krajowych i międzynarodowych).

Wśród prezentowanych fotografii znajdą się także kadry morskie, które powstawały w ramach konkursu Legenda Morska w Obiektywie w latach 2018-2021.

 

Filmy, które zaprezentujemy w ramach przeglądu:

1\ „Ostatni Sezon” (2016/Polska) reż. Sławomir Witek

2\ „Optymista” (44’/2012/Polska) reż. Kryspin Pluta, producent Dariusz Dikti

  • film „Optymista” zostanie także wyświetlony online na kanale YouTube

 

Pokazy – prezentacje autorskich fotografii:

1\ Elwira Kruszelnicka (20′)

2\ Małgorzata Szura-Piwnik (20′)

3\ Radek Radziejewski (15′)

4\Eugeniusz Nurzyński (20′) – nestor fotografii morskiej, autor kultowego cyklu „Rybacy z Orłowa”, który został zakupiony przez Muzeum Miasta Gdynia

 

Partnerzy przeglądu:

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdyńska Szkoła Filmowa, Muzeum Marynarki Wojennej

  • wstęp wolny (obowiązuje limit miejsc na Sali, prosimy o przybycie co najmniej 10-15 min. przed otwarciem przeglądu)

UWAGA: na pokazach i spotkaniach festiwalowych obowiązują aktualne ograniczenia pandemiczne, liczba miejsc na sali jest ograniczona (do 30% dla osób niezaszczepionych), obowiązuje także noszenie maseczek ochronnych.

 

 

Facebook.com/legendamorskagdyni

 

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola