Wydarzenia
Premiery i przedpremiery w Kinie Studyjnym GCF
Premiery i przedpremiery w Kinie Studyjnym GCF

Przedpremierowy pokaz animacji „Skąd się biorą sny” oraz premiera kinowa filmu „Amatorzy”, w całości zrealizowanego w Trójmieście – to tylko niektóre atrakcje repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego na nadchodzący tydzień.

 

We wtorek, 1 czerwca, Kino Studyjne GCF zaprasza dzieci wraz z rodzicami na przedpremierowy seans duńskiej przebojowej animacji pt. „Skąd się biorą sny”. To przygodowa opowieść o tym, co się dzieje w naszych głowach, kiedy śpimy i czy można zaprojektować cudzy sen. W repertuarze jest także nagrodzony Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego „Co w duszy gra”. Historia jazzowego muzyka, który miał wielkie marzenia, ale brakowało mu poczucia sensu życia, może nie tylko zabawić dzieci, ale na poważnie dać do myślenia – dorosłym widzom.

 

Jedną z premier filmowych tego tygodnia są „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, opowiadający o amatorskim teatrze „Biuro Rzeczy Osobistych”, złożonym z aktorów niepełnosprawnych intelektualnie. Zdjęcia do filmu w całości realizowane były w Trójmieście, jesienią 2019 roku i wiosną 2020, między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze na Plaży w Sopocie oraz w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. U boku aktorów amatorów w filmie zagrali: Anna Dymna, Małgorzata Zajączkowska, Roma Gąsiorowska, Wojciech Solarz, Mariusz Bonaszewski, a także Krzysztof Kowalewski, dla którego występ w „Amatorach” okazał się jedną z ostatnich filmowych ról. Na ekranie pojawiają się również Agnieszka Holland i Małgorzata Kożuchowska w scenach zarejestrowanych podczas gali kończącej 44. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

W sobotę i niedzielę, 29 0 30 maja, można się też wybrać na pokazy przedpremierowe filmu „Minari”, z nagrodzoną Oscarem za drugoplanową rolę kobiecą południowokoreańską aktorką Youn Yuh-jung. To pełna ciepła i humoru szalona opowieść o koreańskiej rodzinie imigrantów, która chcąc spełnić swój „amerykański sen” przenosi się z Kalifornii do Arkansas. Głowa rodziny na miejscu pragnie założyć farmę, która zaopatrywałaby lokalnych sklepikarzy. Jego plan nie do końca budzi jednak entuzjazm pozostałych członków rodziny.

 

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też między innymi filmy: „Nomadland”, „Ojciec”, „Ludzki głos”, „Martin Eden” , „Świat, który nadejdzie”, „Wolka”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on-line TUTAJ.

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola