Wydarzenia
PRELEKCJA. Architektura i budownictwo na Targach Gdyńskich.
PRELEKCJA. Architektura i budownictwo na Targach Gdyńskich.

W ramach cyklu „Spotkania z modernizmem” Miasto Gdynia oraz Gdyński Szlak Modernizmu zapraszają na wykład Weroniki Szerle pt.„Architektura i budownictwo na Targach Gdyńskich„. Spotlamie 5 maja 2022 roku o godzinie 17.30 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wstęp wolny. 

 

Weronika Szerle

Weronika Szerle – prelegentka, gdyńska badaczka modernizmu, kuratorka wielu wystaw o sztuce i architekturze, opowie nam w swoim wystąpieniu o Wystawie Przemysłowo-Rzemieślniczej w Gdyni w 1935 roku na potrzeby której powstały budynki targowe wykorzystywane podczas Targów Gdyńskich w 1936 i 1937 roku.

Uzupełnieniem tego wątku będzie także wątek poświęcony Masowego Hotelu Turystycznemu oraz Hotelowi Dziennemu, które zostały ulokowane w budynkach targowych w 1937 roku, a także projektantów budynków targowych (pawilonów, hal, kiosków).

Prelegentka przybliży także ówczesnych wystawców z Gdyni oraz tych z głębi kraju związanych z branżą budowlaną – wszak hasło jak przypomina Weronika Szerle „przewodnie Targów Gdyńskich brzmiało „Budujemy wielką Gdynię”.

 

#modernizmgdyni
#spotkaniazmodernizmem
#gdyńskiszlakmodernizmu
#modernizm

#gdynia

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola