Wydarzenia
POWRÓT DO TAMTYCH DNI. Premiera w Kinie Studyjnym GCF
POWRÓT DO TAMTYCH DNI. Premiera w Kinie Studyjnym GCF

Zapraszamy na film w reżyserii Konrada Aksinowicza POWRÓT DO TAMTYCH DNI z Maciejem Stuhrem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych. O tym filmie było głośno podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Budził wzruszenie i zachwycał grą aktorską. W repertuarze od 10 grudnia 2021 roku.

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas.

W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania.

Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Opis filmu: Kino Świat

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola