Wydarzenia
Polskie filmowe premiery i przedpremiery. #CHODŹDOKINA
Polskie filmowe premiery i przedpremiery. #CHODŹDOKINA

Nie jeden, nie dwa, ale aż cztery nowe polskie filmy można zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym. Kino Studyjne GCF zaprasza na weekendowe pokazy przedpremierowe komedii „Teściowie” i „Najmro. Kocha, lubi, szanuje”. Na ekrany wchodzi także „Zupa nic”, a dla dzieci – „Czarny młyn”.

„Teściowie” to szalona komedia o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę.

Od piątku do niedzieli, 27-29 sierpnia, przedpremierowo można również oglądać komedię akcji „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Film jest inspirowany prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik, a film będzie w tym roku walczył o nagrody w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wśród pretendentów do Złotych Lwów jest również „Zupa nic”, jedna z filmowych premier tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF, najnowszy film Kingi Dębskiej. Tym razem reżyserka zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy”, słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka.

„Czarny Młyn” to tworzony z wielkim rozmachem film przygodowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”. Oprócz fantastycznych aktorów młodzieżowych, w filmie wzięli udział m.in. Marcin Dorociński, Janusz Chabior i Magdalena Nieć.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „Annette”, „O nieskończoności”, „Czarna owca”, „Lassie, wróć!”, „Mistrz”, „Na rauszu”, Polański, Horowitz. Hometown”. Kino działa przez siedem dni w tygodniu.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola