Wydarzenia
Polska usłyszała Zew Gdyni! Prosto z Gdyńskiego Centrum Filmowego
Polska usłyszała Zew Gdyni! Prosto z Gdyńskiego Centrum Filmowego

We wszystkich kinach i placówkach edukacyjnych, które zaangażowały się we wspólną akcję, jednocześnie pokazano film „Zew morza” w reżyserii Henryka Szaro – polską superprodukcję kina niemego, do której zdjęcia kręcono w Gdyni niespełna rok po nadaniu jej praw miejskich. 

Po filmie – podczas transmisji na żywo z Gdyńskiego Centrum Filmowego – wyłoniono laureatów nagród głównych konkursu związanego z wydarzeniem, ufundowanych przez organizatorów. Zwycięzcy otrzymali zaproszenia na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni, który odbędzie się we wrześniu.

Dla pana Dariusza Kozłowskiego z Gołdapi, który – jak sam powiedział – nigdy jeszcze w życiu niczego nie wygrał, szczęśliwymi osobami okazały si ę aktorka Katarzyna Figura, która wylosowała kino „Kultura” w Gołdapi, oraz dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni Leszek Kopeć, któremu laureat zawdzięcza wylosowanie numeru jego zaproszenia.

Drugiego laureata, pana Leszka Oparę, który wziął udział w konkursie w kinie „Sokół” w Nowym Sączu, wylosowali aktorka Marta Herman oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. We wszystkich kinach rozlosowano poza tym nagrody dodatkowe w postaci wakacyjnych zestawów ufundowanych przez partnerów wydarzenia. Wydarzenie prowadzili Liliana Skibińska z Telewizji WTK i Ryszard Jaźwiński z Programu 3 Polskiego Radia. 

To jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla autorów najlepszej promocji wydarzenia. Lokalni animatorzy prześcigali si ę w pomysłach, angażując lokalne media, media społecznościowe i lokalną społeczność. Wymyślano akcje promocyjne, plakaty, własne filmiki reklamowe, organizowano lokalnych sponsorów i partnerów, a nawet… nakręcono film! Wszystko dla uczczenia jubilatki, Gdyni. Dodatkowo promocję całej akcji wsparli partnerzy medialni – Onet.pl, telewizja Kino Polska oraz kanały FilmBox i FilmBox Premium.

Na profilu wydarzenia Zew Gdyni publikowane będą nominacje za najlepsze działania promocyjne. Autorzy zwycięskiej kampanii dołączą do nas na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Szczegóły poszczególnych kampanii oraz wiadomości na temat finalistów będzie można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia www.facebook.com/zewgdyni.

Transmisja_08.png

Transmisja_10.png

Transmisja_16.png

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola