Wydarzenia
Pokaz filmu „Skarb Mikołajka” | WARSZTATY i GRA MIEJSKA
Pokaz filmu „Skarb Mikołajka” | WARSZTATY i GRA MIEJSKA

Spaceruj z Frajdą, odkrywając skarby Gdyni! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci od 7. roku życia na pokaz filmu „Skarb Mikołaj”, połączony z warsztatami poświęconymi Gdyni oraz spacerem z grą miejską. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 maja 2022. Początek o godzinie 9.00. Trwają zapisy grup!   

Warsztaty o Gdyni poprowadzi Danka Ślipy, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, autorka bloga „Frajda nad morzem.” Prezentacja, pełna zdjęć i opowieści o Gdyni morskiej, letniskowej, modernistycznej i filmowej będzie wprowadzeniem w zabawę na świeżym powietrzu, grę miejską, którą uczniowie wraz z nauczycielami zrealizują we własnym zakresie tuż po warsztatach.

Gdynia to „miasto z morza i marzeń”. Jak wiele spełniło się ich już do tej pory? Przekonajcie się, poszukując gdyńskich skarbów mając głowę pełna marzeń i planów.

 

SKARB MIKOŁAJKA (Francja, 2021, reż. Julien Rappeneau)  

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.  

 

REZERWACJE DLA GRUP SZKOLNYCH 

Bilety grupowe: 16 złotych za dziecko | opiekunowie grup – bezpłatnie 

Rezerwacje: tel. 790 490 029 | e-mail kino@gcf.org.pl 

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola