Wydarzenia
Po 43. FPFF
Po 43. FPFF

Złote Lwy dla „Zimnej wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, Srebrne Lwy dla „Kamerdynera” Filipa Bajona oraz dwie Nagrody Specjalne: dla Marka Koterskiego za film „7 uczuć” oraz Wojciecha Smarzowskiego za film „Kler”. To najważniejsze rozstrzygnięcia w Konkursie Gównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pełny werdykt Jurorów 43. FPFF, w tym również w Konkursie Inne Spojrzenie, dostępny jest na oficjalnej stronie Festiwalu: TUTAJ.

Uroczysta Gala Zamknięcia odbyła się w sobotę, 22 września 2018 roku na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Dzień wcześniej, na Scenie Nowej, ogłoszono laureatów Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Łącznie w trzech konkursach rywalizowało 50 filmów. Program całego Festiwalu objął również liczne sekcje pozakonkursowe, łącznie przeszło 130 tytułów. Przez sześć dni w kilkuset projekcjach w Teatrze Muzycznym, Multikinie, kinie Helios oraz w trzech salach kinowych Gdyńskiego Centrum Filmowego wzięła udział rekordowa liczba ponad 70 000 widzów.

GCF od początku swojej działalności, czyli od września 2015 roku, pełni funkcję głównej siedziby Biura FPFF i Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, która jest Producentem Festiwalu. Połowa spośród filmów uczestniczących w Konkursie Głównym 43. FPFF miała w Gdyni swoją premierę. Stąd ogromnym zainteresowaniem mediów cieszyły się pokazy prasowe w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Po każdym z nich z dziennikarzami spotykali się twórcy prezentowanych filmów.

W Galerii GCF odbywały się spotkania autorskie poświęcone najnowszym książkom o tematyce filmowej, a także zajęcia dla młodzieży pod szyldem Filmoteki Szkolnej. Dzięki wspaniałej pogodzie festiwalowy klimat towarzyszył uczestnikom i mieszkańcom Gdyni chętnie przebywającym na Placu Grunwaldzkim, który wypełniał się również wieczorami podczas pokazów w kinie plenerowym.

fot. Anna Rezulak.jpg

fot. Anna Rezulak (5) (1).jpg

fot. Anna Rezulak (7).jpg

fot. Anna Rezulak (3).jpg

fot. Krzysztof Mystkowski.jpg

fot. Anna Rezulak (5).jpg

fot. Anna Bobrowska (7).JPG

Fot. Anna Rezulak, Krzysztof Mystkowski, Anna Bobrowska (KFP)

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola