Wydarzenia
PEJZAŻ CZARNO-BIAŁY | Emilia i Krzysztof Dzikowscy
PEJZAŻ CZARNO-BIAŁY | Emilia i Krzysztof Dzikowscy
Zapraszamy na wystawę fotografii Emilii i Krzysztofa Dzikowskich „Pejzaż czarno-biały”.
 
Termin wystawy: od 26 marca do 14 kwietnia, od wtorku do soboty w godzinach 11:00 – 18:00.
Wernisaż: 26 marca (wtorek), godzina 18:00
Wstęp wolny.
 
Artyści o wystawie:
 
Wraz z żoną zajmujemy się fotografią, głównie czarno białą. Jest to szeroko pojęta fotografia podróżnicza i krajobrazowa. Zwiedziliśmy do tej pory już kilkadziesiąt krajów, a część z nich z nastawieniem głównie na zdjęcia.
Oboje zaczynaliśmy jako amatorzy, ale z biegiem czasu sięgnęliśmy po dobrodziejstwo edukacji i zostaliśmy fotografami zawodowymi. Oprócz typowych zdjęć „z ręki”, bawimy się fotografią na długich czasach czy w podczerwieni. Podróżowanie z kolei stało się sposobem na równowagę życiową w dzisiejszym szybkim świecie. Połączyliśmy te rzeczy. Wyjeżdżając zawsze zabieramy ze sobą nasze aparaty. Szukamy kierunków nieoczywistych i jedziemy tam zawsze na własną rękę. Nie uznajemy organizowanych wycieczek czy przewodników, to psuje zabawę i utrudnia wejście głębiej w świat miejscowych. Udało się nam do tej pory między innymi oglądać kraje centralnej Azji, Bałkany czy Islandię (na tej wyspie zresztą zaręczyliśmy się i później wzięliśmy ślub). Na celowniku mamy Syberię czy Grenlandię. Całe szczęście świat jest wielki i kierunków nie zabraknie.
Interesuje nas fotografia czarno biała, ma ona w sobie jakiś rodzaj elegancji, który nas pociąga. Nie bez znaczenia jest fakt, że wielcy mistrzowie których podziwiamy wykonują lub wykonywali ten właśnie rodzaj fotografii. Dzisiejszy świat daje ogromny dostęp do masy zdjęć, Internet pozwala nam zobaczyć kadry dobrych fotografów z całego świata. Nie jest łatwo się w tym nie pogubić i sprawić żeby nasza fotografia została zauważona czy doceniona. Trzeba po prostu robić swoje.
 
Zapraszamy!
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola