Wydarzenia
Otwarcie Festiwalu i spotkanie z reżyserką
Otwarcie Festiwalu i spotkanie z reżyserką

Już w piatek, 13 maja 2022 roku, rusza gdyńska edycja festiwalu kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Filmem otwarcia jest „Simona”: to JEDYNY jego pokaz podczas Festiwalu w Gdyńskim Centrum Filmowym. Początek o godzinie 19.00. Po seansie zaplanowano spotkanie z reżyserką Natalią Koryncką-Gruz.

O filmie:

Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Jako spadkobierczyni testamentu Lecha Wilczka, partnera Simony, który był autorem niezwykłych zdjęć z ich wspólnego życia w leśniczówce „Dziedzinka”, Ida ma dostęp do jego archiwum. Porządkując pozostawione przez Lecha zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne, których nie była świadoma.

Wraz z nią poznajemy świat magicznej, pradawnej, ale także tej współczesnej Puszczy. Film to opowieść o niezwykłym życiu Simony, córki, wnuczki i prawnuczki słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji, pracując jako psycholożka i badaczka dzikich zwierząt.

Spotkanie poprowadzi Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola