Wydarzenia
OSCAROWY WEEKEND w Kinie Studyjnym GCF
OSCAROWY WEEKEND w Kinie Studyjnym GCF

Tuż przed oscarowymi rozstrzygnięciami widzowie Kina Studyjnego GCF mogą nadrobić zaległości i od  piątku, 25 marca do niedzieli, 27 marca 2022 roku obejrzeć kilka filmów nominowanych do najważniejszej nagrody filmowej na świecie.

W najważniejszej kategorii, która wyłoni najlepszy film roku, wśród nominowanych tytułów są brytyjski dramat „Belfast” w reżyserii Kennetha Branagha i japoński „Drive My Car” Ryûsuke Hamaguchi, oba obsypane jeszcze innymi nominacjami, między innymi za reżyserię.

Ten drugi film ma szansę na nagrodę również w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, w której konkuruje między innymi z norweskim komediodramatem „Najgorszy człowiek na świecie” oraz animowanym filmem dokumentalnym „Przeżyć” Jonasa Pohera Rasmussena, nominowanym również jako pełnometrażowa animacja.

Warto wybrać się na dramat „Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal, by podziwiać dwie nominowane do Oscara aktorki: w roli drugoplanowej Jessie Buckle oraz Olivię Colman w roli głównej. Rywalką Olivii Colman do statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej jest Penelope Cruz, nominowana za rolę w „Matkach równoległych” Pedro Almodovara.

Szczegółowy repertuar i bilety na www.gcf.org.pl w zakładce ‘Kino Studyjne’.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola