Wydarzenia
NOWY PORZĄDEK w Kinie Studyjnym GCF. Co jeszcze w nadchodzącym tygodniu?
NOWY PORZĄDEK w Kinie Studyjnym GCF. Co jeszcze w nadchodzącym tygodniu?

Premierowe pokazy zwycięzcy Srebrnego Lwa na Festiwalu w Wenecji, seans w Kinie Przyjaznym Sensorycznie, a także spotkanie z bohaterką niezwykłego dokumentu o polskiej lekarce w Indiach – to tylko kilka powodów, by odwiedzić w nadchodzącym tygodniu Gdyńskie Centrum Filmowe.

„Nowy porządek”, francusko-meksykański film w reżyserii Michela Franco, to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca przed nami szokującą wizję najbliższej przyszłości. Zdobywca Srebrnego Lwa – Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji przewiduje jutrzejsze konsekwencje dzisiejszych napięć. Pogłębiające się nierówności, pęczniejące bańki bogactwa pośród morza desperacji, frustracji i nędzy muszą doprowadzić do kryzysu i „Nowy porządek” rozpoczyna się właśnie w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos.

Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, którzy w posiadłości na obrzeżach miasta Meksyk organizują wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzeże niebezpieczeństwo, zakradające się niepostrzeżenie, jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość chociaż dla tych, którzy kiedyś okazali im serce? I kto, na ruinach upadającego systemu, zbuduje „nowy porządek”? Film jest jedną z premier tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF.

Seanse filmowe dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich opiekunów wpisały się już w program Gdyńskiego Centrum Filmowego. We współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm w sali kinowej Goplana odbywają projekcje przyjazne sensorycznie dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. Kolejny dostosowany do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu seans zaplanowano na sobotę, 16 października, na godzinę 12.00 . Dzieci zobaczą familijny film przygodowy pt. „Jak rozmawiać z psem”.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na spotkanie z bohaterką i reżyserem filmu „Jutro czeka nas długi dzień”. Dokument w reżyserii Pawła Wysoczańskiego jest portretem Heleny Pyz, polskiej lekarki pracującej w Indiach. To poruszająca i krzepiąca opowieść o poświęceniu i sile dobra. Seans i spotkanie we wtorek, 19 października, o godzinie 18.00 w Kinie Studyjnym GCF. W Jeevodaya w Indiach mieści się ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmu: „Wesele”, „Żeby nie było śladów”, „Teściowie”, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”, „Aida”, „Nie czas umierać”, „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”Penquin Bloom: Niesamowita Historia Sam Bloom”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Gagarine”, Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła”, „Wyspa Bergmana”, „Fatima”.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola