Wydarzenia
NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH: WAGARY
NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH: WAGARY

Jeśli myśleliście, że Brad Pitt nigdy nie zaliczył wpadki w swojej karierze, to źle myśleliście… Najprzystojniejszy aktor pod słońcem najpewniej chciałby zapomnieć o tym filmie. My z przyjemnością pokażemy go na kinowym ekranie!

Zapraszamy na wrześniową odsłonę cyklu „Najlepsze z najgorszych”. Wrzesień to miesiąc powrotu do szkolnych ławek, a my chętnie pozostaniemy w szkolnym klimacie. 23 września (piątek) o 18:00 obejrzycie u nas kultowy horror komediowy „Wagary” z 1989 roku – spektakularnie nieudany pastisz filmów o amerykańskich licealistach.

Na pierwszy rzut oka jest całkiem dobrze: małe miasteczko gdzieś w USA, lokalne liceum pełne pięknych ludzi, którzy przeżywają pierwsze miłości. Sielanka zostaje jednak brutalnie przerwana pojawieniem się tajemniczego mordercy, który zaczyna systematycznie skracać listę osób w szkolnym dzienniku. Podejrzenia padają na chłopaka, który niedawno opuścił zakład psychiatryczny. Wagary z powodzeniem mogłyby mieć podtytuł „Zabójstwo na 1001 sposobów”. Czego tu nie ma! Śmierć w piecu do ceramiki, duszenie wielkimi obcęgami i spektakularne morderstwo dokonane za pomocą kserokopiarki. Wisienką na tym wielowarstwowym torcie jest młodziutki Brad Pitt w roli szkolnego amanta. Nie bójmy się tych słów: „Wagary” to dzieło absolutne.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola