Wydarzenia
Myśl i działaj cyrkularnie. Spotkanie
Myśl i działaj cyrkularnie. Spotkanie

W ramach festiwali Millennium Docs Against Gravity zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Myśl i działaj cyrkularnie”. Gośćmi Gdyńskiego Cetrum Filmowego będą Henryk Stawicki i Ewa Chudecka po filmie WYMYŚLIĆ ŚWIAT NA NOWO reż. Niger Walk, Richard Dale. Partnerzy: PPNT Gdynia Centrum Designu, Gdynia Design Days. Sobota, 21 maja 2022 roku, godzina 13.00.

W filmie poznajemy historię czterech przełomowych myślicieli, którzy mierzą się z kryzysami współczesności – środowiskowym, społecznym oraz gospodarczym. Zgłębiamy ich doświadczenia skupione wokół cyrkularności, czyli nowego podejścia do konsumpcji, projektowania i rozwoju biznesu.

Dlaczego redefinicja globalnych paradygmatów i poszanowanie ograniczeń zasobów naturalnych planety powinny stać się dla nas fundamentem tworzenia teraźniejszości i kreowania przyszłości? Jakie wyzwania i potencjał stawia przed nami życie zgodne z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym? Jak wykorzystać design w biznesie, zrównoważone projektowanie lub cykliczność w organizacji, by ludzkość nie tylko przetrwała, ale też rozkwitła? Czy przyszłość świata jest cyrkularna i co to właściwie oznacza?

Goście:

Henryk Stawicki – pomaga firmom tworzyć strategie produk- tów i usług w oparciu o design, a w szczególności zrównoważone projektowanie. Współprowadzi Change Pilots, firmę doradztwa wzorniczego wyróżnioną jako „Dostawcy pozytywnej zmiany w biznesie” w raporcie Startupy Pozytywnego Wpływu. W zespole dostarcza multikulturową perspektywę dzięki wieloletniej praktyce m.in. w Nowym Jorku, Londynie i Łodzi.

Jest partnerem w szwedzkiej firmie konsultingowej Next Agents, członkiem think tanków Service Design Polska, oraz circulardesign.pl, a także dyrektorem programowym Design talks Business Summit od 7 lat. Wykłada Zarządzanie Wzornictwem w School of Form. Jest też nauczycielem jogi i biegaczem długodystansowym.

Ewa Chudecka – kierowniczka PPNT Gdynia, Centrum Designu i festiwalu Gdynia Design Days. Z wykształcenia historyczka sztuki i projektantka wnętrz, ukończyła również studia podyplomowe z Zarządzania Innowacjami. To właśnie różnorodne wykształcenie dało jej kompetencje do holistycznego patrzenia na projekty, które realizuje oraz myślenia strategicznego. Współpracuje z projektantami, biznesem i organizacjami, z którymi realizuje projekty m.in. na temat zrównoważonego projektowania oraz projektowania inkluzywnego. Działa w takich organizacjach jak World Design Weeks, BEDA, New European Bauhaus, EIDD Design for All Europe.

Prowadząca:

Małgorzata Muraszko – dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura, film i sztuki wizualne.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola