Wydarzenia
MÓJ SYN. Premiera w Kinie Studyjnym GCF
MÓJ SYN. Premiera w Kinie Studyjnym GCF

Kino Studyjne zaprasza na film MÓJ SYN , zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca. W repertuarze od 25 lutego 2022 roku. 

W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie oglądają na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.

 

O FILMIE

MÓJ SYN to thriller opowiadający o Edmondzie Murrayu (James McAvoy) – mężczyźnie, którego dziecko zaginęło w szkockich górach. Film był w większości kręcony w pobliżu Glencoe w Szkocji, a zdjęcia trwały zaledwie osiem dni.

Film jest anglojęzyczną przeróbką francuskiej produkcji MON GARÇON (MÓJ SYNEK), również w reżyserii Christiana Cariona. Chociaż zmieniła się obsada, miejsce akcji oraz scenariusz, MÓJ SYN powstawał przy zastosowaniu tej samej unikalnej metodologii co francuski oryginał. Carion nazywa swoją metodę „zaaranżowaną improwizacją”.

Kluczowym założeniem tego podejścia jest zachowanie historii i scenariusza w tajemnicy przed aktorem pierwszoplanowym. W związku z tym McAvoy pojawił się na planie, wiedząc tylko tyle, że gra mężczyznę, którego syn zniknął. Następnie, podczas zdjęć, mógł polegać wyłącznie na improwizacji: jego przedstawienie Edmonda to seria reakcji na innych aktorów w czasie rzeczywistym. Pozostali aktorzy – Claire Foy jako pozostająca z Edmondem w separacji żona, Gary Lewis jako prowadzący sprawę lokalny detektyw oraz Tom Cullen jako nowy partner Joan, Frank – byli poinstruowani, aby prowadzić McAvoya po meandrach wymyślonej przez Cariona historii. Chronologiczna struktura opowieści przypomina grę w karty, gdzie każda kolejna scena jest reakcją na poprzednią scenę i jej nadbudowaniem.

Za zaaranżowaną improwizacją stoi zamysł, aby umożliwić aktorom wyrażać spontaniczne emocje, a nawet pozwolić im tworzyć własne dialogi, jeśli tego zapragną. Wynikiem pracy z wykorzystaniem tak niespotykanej metody jest niesamowicie autentyczny portret głównej postaci oraz niepowtarzalna historia, spersonalizowana w danym momencie przez konkretną osobę.

 

reżyseria: Christian Carion

scenariusz: Christian Carion, Laure Irrmann

zdjęcia: Eric Dumont

producent: Marc Butan, Christian Carion, Brahim Chioua

 

OBSADA

James McAvoy – Edmond Murray

Claire Foy – Joan Richmond

Tom Cullen – Frank

Gary Lewis – Inspector Roy

 

tytuł oryginalny: My Son

 

Opis filmu: Best Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola