Wydarzenia
Kwietniowe premiery w Kinie Studyjnym GCF
Kwietniowe premiery w Kinie Studyjnym GCF

Najnowszy film osadzony w świecie Harrego Pottera, francuski dokument z olśniewającymi zdjęciami dzikiej przyrody oraz japońska animacja dla młodych widzów. Od piątku, 1 kwietnia 2022 roku dużo premier w repertuarze Gdyńskiego Centrum Filmowego!

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” to  kolejna część popularnej serii, której akcja dzieje się w uniwersum Harry’ego Pottera, jednak przed wydarzeniami z książek o młodym czarodzieju. Akcja filmu dzieje się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wiedząc, że potężny i demoniczny Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) pragnie zawładnąć światem magii, zleca Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne) stworzenie armii, która będzie mogła pokonać oddziały czarnoksiężnika. Sytuacja sprawi, że Dumbledore w końcu będzie musiał przestać obserwować wszystko z boku, zwłaszcza że stawka jest wysoka… Polska premiera filmu: czwartek, 7 kwietnia 2022.

„Duch Śniegów” to niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis. Norweski film dokumentalny zabiera widzów do Tybetu, magicznego miejsca, które wydaje się niezamieszkane, a naprawdę tętni życiem. Jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna.

Kolejną premierą filmową tego tygodnia jest animacja z Japonii „Belle”. Jej bohaterka, Suzu, na co dzień pozostaje nieśmiałą uczennicą liceum. Czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai” i „Wilczych dzieci” Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola