Wydarzenia
Kto zostanie aktywistką dla zwierząt? SPOTKANIE
Kto zostanie aktywistką dla zwierząt? SPOTKANIE

W ramach Festiwalu MDAG stawiamy pytanie: Kto zostanie aktywistką dla zwierząt? Spotkanie z Katarzyną Sokołowską ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki po filmie WSZYSCY JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI reż. Vesa Kuosmanen, Saila Kivelä Czwartek, 19 maja 2022 roku, godzina 18.00. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Trójmiasto.

Jakiego zaangażowania wymaga walka o inne stworzenia i co się dzieje, gdy utopijne idee nie przystają do rzeczywistości, a w dodatku wywołują konsekwencje prawne? Na czym polega aktywizm i z jakimi poświęceniami się wiąże? Jakie są oczekiwania i wyobrażenia o pracy aktywistów w Polsce i co ma do tego faktyczny obraz działań na rzecz zwierząt hodowlanych w naszym kraju?

Zapraszamy na spotkanie i filmową opowieść o dorastaniu do aktywizmu. Saila to młoda działaczka na rzecz praw zwierząt hodowlanych. Dziesięć lat temu otwarcie przyznała, że potajemnie filmowała farmy, a następne trzy lata młodości upłynęły jej na sądowej batalii, podczas której prokurator domagał się dla niej wyroku więzienia, a rolnicy żądali wysokiego odszkodowania.

Gościni:

Katarzyna Sokołowska – aktywistka, koordynatorka działań wolontariuszy w trójmiejskiej grupie lokalnej Stowarzyszenia Otwarte Klatki działającego na rzecz zwierząt żyjących w hodowlach przemysłowych, graficzka.

Prowadząca:

Joanna Wiśniowska – dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto”, „Wysokimi Obcasami” i „Krytyką Polityczną”, publikowała m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, newonce.sport i magazynie „Kopalnia. Sztuka Futbolu”. Pisze o klimacie i środowi sku oraz sporcie kobiet.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola