Wydarzenia
KRÓL INTERNETU. Premiera w Kinie Studyjnym GCF
KRÓL INTERNETU. Premiera w Kinie Studyjnym GCF

 Kino Studyjne GCF zaprasza na premierowe pokazy filmu wyreżyserowanego przez Gię Coppolę – wnuczkę słynnego Francisa Forda Coppoli („Czas Apokalipsy”, trylogia „Ojciec Chrzestny”) oraz bratanicę uznanej reżyserki Sofii Coppoli („Między słowami”). KRÓL INTERNETU w repertuarze od 4 lutego 2022 roku. 

W głównej roli wystąpił Andrew Garfield – znany z roli Człowieka-Pająka w takich filmach jak „Niesamowity Spider-Man” czy w ostatnim międzynarodowym hicie kinowym – „Spiderman: Bez drogi do domu”.

Na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke – gwiazda bijącego rekordy popularności serialu „Stranger Things” oraz ostatniego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”, a także Jason Schwartzman, jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona. Światowa premiera „Króla Internetu” odbyła się podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake’em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka.

„Fascynuje mnie, jak ta nowa forma łączności wpływa na promowanie narcyzmu i niepewności. Większość użytkowników mediów społecznościowych fałszywie przedstawia aspekty swojego życia. Te białe kłamstwa powodują masowe poczucie nieadekwatności. 'Król Internetu’ jest ostrzeżeniem przed nieustannym praniem mózgu” – Gia Coppola.

 

ORYGINALNY TYTUŁ: Mainstream

PREMIERA KINOWA: 4 lutego 2022

GATUNEK: Dramat, Komedia

PRODUKCJA: USA 2020

REŻYSERIA: Gia Coppola („Palo Alto”)

OBSADA: Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”), Maya Hawke („Stranger Things”, „Pewnego razu… w Hollywood”), Jason Schwartzman („Grand Budapest Hotel”, „Fargo”), Nat Wolff („Notatnik śmierci”, „Gwiazd naszych wina”), Johnny Knoxville („Jackass: Bezwstydny dziadek”, „Faceci w czerni II”)

 

Opis filmu: Kino Świar

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola