Wydarzenia
KONIEC LATA. Wystawa fotografii
KONIEC LATA. Wystawa fotografii

Kiedy dni stają się coraz krótsze… Gdyńskie Centrum Filmowe serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej zorganizowanej w ramach projektu „Lato na Patio”. Od 2 do 22 sierpnia 2021 roku w Galerii GCF można oglądać klimatyczne fotografie młodej artystki, Malwiny Majer.

Wersnisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 2 sierpnia, o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

 

– Staram się uchwycić obraz uczuć, które towarzyszą nam w chwilach, kiedy wiemy, że dni są wciąż długie, ale coraz krótsze, albo gdy podczas spaceru po lesie orientujemy się, że wszystkie jagody są już dawno wyzbierane i na następne musimy poczekać rok.

Fotografia to dla mnie metoda kontemplacji. Gdy fotografuję, szukam zwykle takich motywów, które mogłyby być zauważone na przykład przez moją prababcię, albo praprzodka, dlatego ważna jest dla mnie relacja z naturą, która od początków historii ludzkości pobudza wyobraźnię. Inspiruje mnie jej cykliczność, mądrość, to jak działa, gdy pozwoli jej się wniknąć w nasze myśli. Jest sposobem na przeniknięcie przez czas, zwizualizowanie tego, co wydarza się w podświadomości, np. podczas śnienia.

Często zastanawiam się jakie obrazy byśmy oglądali, gdyby fotografia była z nami od zarania dziejów? Myślę, że właśnie poprzez wykonywanie zdjęć, które pozornie mają nam dawać odbicie prawdy o świecie, najlepiej możemy pokazać duchową stronę naszego życia.

 

Malwina Majer

 

Urodzona w 1990 roku artystka pochodzi z Biłgoraja, mieszka w Lublinie. Fotografuje, odkąd pamięta. Obroniła dyplom licencjacki i magisterski z fotografii na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Obecnie jest związana z Teatrem im. Juliusza Osterwy. Laureatka konkursów Vintage Photo Festival (2016) oraz IV Konkursu Fotografii Teatralnej (2018).

Obok fotografowania zajmuje się tworzeniem ilustracji, obrazów i muzyki elektronicznej. Inspiruje ją natura, opuszczone miejsca, muzyka, filozofia, duchowość, starożytne kultury.

 

Realizacja wystawy „Koniec lata” została sfinansowana przez Fundację PZU w ramach projektu „Lato na Patio”, czyli cyklu wydarzeń filmowych i kreatywnych w Gdyńskim Centrum Filmowym.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola