Wydarzenia
9. FESTIWAL KINO DZIECI – PROGRAM
9. FESTIWAL KINO DZIECI – PROGRAM

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w tym roku już po raz 9. zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów i opiekunek. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce, w tym oczywiście w Gdyni! Na pokazy festiwalowe zapraszamy do nas między 24 a 27 września.

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

W programie znajdzie się 12 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedna poświęcona opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Nowością jest sekcja z norweskimi dokumentami wybranymi specjalnie dla młodych widzek i widzów. Sekcja Droga na północ – dokumenty z Norwegii jest finansowana z Mechanizmu Finansowego EOG oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem – wraz z partnerem tej sekcji, czyli Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie – nadamy filmową Pocztówkę z Niderlandów.

PROGRAM:

24.09 (SOBOTA)

10:00 NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA (4+)

11:40 DETETYW BRUNO (6+)

25.09 (NIEDZIELA)

10:00 PRZYTUL MNIE: POSZUKIWACZE MIODU (5+)

11:45 ZA DUŻY NA BAJKI (9+)

26.09 (PONIEDZIAŁEK)

09:00 YUKU I MAGICZNY KWIAT (4+)

10:45 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI: TAJEMNICA SKORPIONA (6+)

12:00 LATO KIEDY NAUCZYŁAM SIĘ LATAĆ (9+)

27.09 (WTOREK)

09:00 SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT (4+)

11:00 GŁOWA PEŁNA CIEBIE (8+)

13:00 MECZ O WSZYSTKO (4+)

ULOTKA DO POBRANIA [KLIKNIJ]

 

W ramach Konkursu głównego zobaczymy, a jurorzy ocenią, najciekawsze międzynarodowe produkcje. Niezmiennie, publiczność festiwalowych miast w plebiscycie wskaże najlepszy film festiwalu Kino Dzieci. Składy jurorskie ocenią również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i w Konkursie krótkich dokumentów.

Ponadto w programie: spotkania z reżyserkami i reżyserami filmów oraz aktorkami i aktorami dziecięcymi, wstępy do filmów przygotowane przez edukatorów i edukatorki / ekspertów i ekspertki, warsztaty i bogactwo materiałów online.

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który jest organizatorem 9. MFF Kino Dzieci, kinem dla młodych widzów zajmuje się na wielu obszarach. Obok festiwalu rozwija edukację filmową w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dystrybuuje filmy w kinach i na platformie Nowe Horyzonty VOD, prowadzi warsztaty rozwoju scenariuszy filmów i seriali fabularnych, animowanych i dokumentalnych dla młodego widza – Kino Dzieci Lab i Kino Dzieci Docs, a także organizuje spotkania ze światową branżą filmową.

Tegorocznemu festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie Kino Dzieci Industry, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. W wydarzeniu co roku bierze udział ponad 300 przedstawicieli branży filmowej, reprezentujących takie firmy jak Netflix, Canal + czy Nickelodeon. Twórcy mogą tu znaleźć potencjalnych inwestorów, koproducentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży czy nadawców telewizyjnych, którzy pomogą im zrealizować ich pomysł na film lub serial.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola